"LEGO® PRZYGODA" z rekordowym otwarciem w Polsce

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22LEGO%C2%AE+PRZYGODA%22+z+rekordowym+otwarciem+w+Polsce-102564
Film "LEGO ® PRZYGODA" obejrzało w Polsce w pierwszy weekend jego wyświetlania 153 071 widzów, co plasuje go na drugim miejscu w cotygodniowym box offisie. Jest to najlepszy wynik otwarcia animacji w miesiącu lutym, a także najlepsze otwarcie filmu dla dzieci od niemalże roku. Swoim wynikiem produkcja ta pobiła nawet "Krainę Lodu", którą w weekend otwarcia obejrzało 150 605 widzów.
W filmie reżyserii Phila Lorda i Christophera Millera ("21 Jump Street", "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe"), postaciom głosu użyczają Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Alison Brie i Charlie Day, a także Liam Neeson i Morgan Freeman.  

Oryginalny film animowany 3D opowiada historię Emmeta, zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia całego świata. W ten sposób Emmet dołącza do niesamowitej drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebezpieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana – misję, do której Emmet jest kompletnie i przezabawnie nieprzygotowany.