Dziś premiera serialu obyczajowego "Gentleman Jack" na HBO GO 

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Dzi%C5%9B+premiera+serialu+obyczajowego+%22Gentleman+Jack%22+na+HBO+GO%C2%A0-132750
Dziś premiera serialu obyczajowego "Gentleman Jack" na HBO GO 
Nowy serial HBO "Gentleman Jack" to historia charyzmatycznej właścicielki ziemskiej, która zasłynęła swoim pamiętnikiem dokumentującym jej homoseksualny związek, liczne podróże i próby odnowienia rodzinnego domu. Pomysłodawczynią, scenarzystką i reżyserką produkcji jest Sally Wainwright. Premiera serialu odbędzie się w HBO i HBO GO już 23 kwietnia.


W roku 1832, po latach egzotycznych podróży i wspinania się po drabinie społecznej, Anne Lister (Suranne Jones) powraca do miasta Halifax, w hrabstwie West Yorkshire. Kobieta jest zdeterminowana, aby przywrócić dawną świetność swojej posiadłości Shibden Hall. Aby to zrobić, musi ponownie otworzyć kopalnią węgla i zaaranżować sobie dobre małżeństwo. Ubrana od stóp do głów na czarno, charyzmatyczna i uparta Anne nie zamierza jednak wychodzić za mąż za mężczyznę. W zgodzie ze swoją naturą postanawia wziąć ślub z kobietą. Nie może być to jednak zwykła osoba. Jej wybranka musi być nieziemsko bogata.

Serial HBO "Gentleman Jack", którego pomysłodawczynią, scenarzystką i reżyserką jest Sally Wainwright ("Happy Valley", "Last Tango in Halifax"), opowiada o relacjach Lister z członkami jej rodziny, służbą, lokatorami, konkurentami z branży i najważniejszą w jej życiu osobą - przyszłą żoną. Historia, która jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, jest kroniką życia Anne Lister - w jej roli zobaczymy Suranne Jones ("Doktor Foster", "Save Me") - opisaną w czterech milionach słów w prowadzonych przez nią pamiętnikach. Jej zapiski, zaszyfrowane stworzonym przez nią kodem, który niedawno został odczytany, opisują najbardziej intymne szczegóły jej życia.

Obok Jones w rolach głównych w serialu HBO "Gentleman Jack" występują: Sophie Rundle ("Bodyguard", "Peaky Blinders") jako bogata dziedziczka Ann Walker, w której Anne Lister widzi swoją przyszłą żonę, Gemma Whelan (serial HBO "Gra o tron", "The Moorside") jako Marian - siostra Anne Lister, Timothy West ("Last Tango in Halifax", "Samotnia") jako ojczym Jeremy Lister oraz Gemma Jones ("Piękny kraj", "Dziennik Bridget Jones") jako ciotka Anne Lister.

Premiera serialu HBO "Gentleman Jack" zaplanowana została na wtorek 23 kwietnia w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze. W HBO GO serial dostępny będzie od rana, a w HBO jego emisja została zaplanowana na godz. 20.10. Premiery kolejnych odcinków odbywać się będą co tydzień we wtorki. Serial liczyć będzie osiem odcinków.

Serial "Gentleman Jack" obejrzysz w HBO GO, które możesz wypróbować bezpłatnie przez miesiąc.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones