E3 2012: Czy Kinect kiedyś im się znudzi? - podsumowanie konferencji Microsoftu

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/E3+2012%3A+Czy+Kinect+kiedy%C5%9B+im+si%C4%99+znudzi+-+podsumowanie+konferencji+Microsoftu-85954
Microsoft znów postawił na sprawdzone rozwiązania w postaci znanych marek i Kinecta. Pokazano kolejną "Forzę", "Halo" i "Gears of War". Skupimy się właśnie na tych tytułach. Choć gwoździem programu był Kinect, to większości związanych z nim funkcjonalności nawet nie doświadczymy w Polsce.

W tym roku na Xboksie bez wątpienia będzie rządzić "Halo 4", jedna z najsilniejszych marek Microsoftu. Fakt, gry nie robi już Bungie, jednak przydzielone do tego studio wydaje się czerpać wszystko, co najlepsze z poprzednich odsłon. Z jednej strony to dobrze, bo za coś w końcu gracze pokochali tę serię. Z drugiej wydaje się, że po nowym deweloperze oczekiwać można by pewnego powiewu świeżości. 

"Forza Horizon" to przeprowadzony przez Microsoft i Turn 10 eksperyment. Nie należy jej traktować jako kolejnej części serii, a jako spin-off. W grze w końcu znajdą się otwarte trasy, z – miejmy nadzieję – ładnymi widoczkami (zarówno "Forza" jak i "Gran Turismo" nigdy nie brylowały w tej dziedzinie), model jazdy znany z czwartej odsłony serii oraz klimat takich serii jak "Need for Speed" czy "Lotus". Nowej "Forzie" bliżej do wydanego ostatnio "Test Drive Unlimited", a niżeli "Gran Turismo 5".

Trzeci wielki tytuł giganta z Redmond to "Gears of War: Judgement" (numerkowo to już czwarta część serii). Co ważne dla nas, przy nowych "Gearsach" pracuje polskie studio People Can Fly będące własnością Epic Games. Co wiemy o fabule? Akcja ma dziać się na 15 lat przed wydarzeniami z pierwszej części, a głównymi bohaterami będą Baird i Cole. Premierę zaplanowano dopiero na 2013 rok. Do tego czasu na pewno dowiemy się czegoś więcej o grze.


Co pokazano poza tymi tytułami? "Call of Duty: Black Ops 2" (ekskluzywne DLC), "Tomb Raider" (ekskluzywne DLC), "Splinter Cell: Blacklist" (tytuł ukaże się również na PS3), "Dance Central 3" (kolejna gra taneczna), trzy nowe tytuły tylko na XBLA oraz kolejną falę gier na Kinecta. Nie sposób zapomnieć o Xbox Music, Xbox SmartGlass czy Internet Explorerze sterowanym za pomocą Kinecta, ale... To nie są gry. Microsoft ma chyba jakiś niecny plan zamienienia Xboksa w centrum multimedialne. Kto wie, być może na kolejnym E3 zobaczymy pakiet Office na Kinecta.