Nadchodzące hity tylko na Xboxa One

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Nadchodz%C4%85ce+hity+tylko+na+Xboxa+One-107076
Przedwczoraj prezentowaliśmy Wam wydane na wyłączność gry na Xboxa One, w które zagrać można już w tej chwili. Wczoraj mogliście obejrzeć na Filmwebie nasz materiał wideo, w którym rozpakowywaliśmy nowego Xboxa One i omawialiśmy wszystko, co znalazło się w pudełku. Dziś wracamy do tematu gier.

Konsoli do gier na kupuje się na rok czy dwa. To inwestycja na kilka dobrych lat (Xbox 360 miał swoją premierę w 2005 roku), także wybierając sprzęt warto zerknąć na zapowiedziane na niego produkcje. W tym tekście postaramy się przybliżyć Wam najciekawsze, zapowiedziane tylko na Xboxa One produkcje, które pojawią się jeszcze w tym lub przyszłym roku.Sunset Overdrive” to gra zręcznościowa studia Insomniac Games. Zawędrujemy w niej do Sunset City, fikcyjnego miasta, gdzie będziemy walczyć z... ludźmi, którzy przedawkowali pewien napój energetyczny i zamienili się w zombiaki.W „Sunset Overdrive” całkowicie dostosujemy bohatera do naszych potrzeb, wybierzemy mu stosowne ciuchy, a potem ruszymy w bój, by w kreskówkowej oprawie walczyć z dziesiątkami potworów. „Sunset Overdrive” to połączenie typowej gry zręcznościowej i czegoś na kształt „Tony Hawks Pro Skater”. Będziemy skakać, biegać po ścianach, pędzić na wszelakich linach i rampach, a po drodze strzelać z rakietnicy do stworów wypacających napój energetyczny Overcharge Delirium.


Agencja powraca. „Crackdown” to bezpośredni sequel gry o tym samym tytule z roku 2007. Twórcy postanowili usunąć cyferkę „3” z wersji na Xboksa One, gdyż „Crackdown” ma być kontynuacją części pierwszej, osadzoną w alternatywnej linii czasu niż „Crackdown 2”.

W „Crackdown” znów powrócimy do ogromnego, otwartego miasta, w którym czeka na nas tona „znajdziek” do zebrania i miliony wrogów do zabicia. Z zapowiedzi wiemy już, że będziemy mogli niszczyć nawet całe budynki. Kampanię możemy rozegrać samemu bądź z kolegami w trybie kooperacji.Forza Horizon 2” to sequel „Forza Horizon”, spin-offu uznanej na całym świecie serii wyścigowej „Forza”. Miejsce gry to fikcyjny festiwal Horizon, podczas którego odbywają się wyścigi przeróżnych aut. Tym razem impreza odbywa się w południowej Europie, konkretnie zaś południowej Francji i północnych Włoszech.


W „Forza Horizon 2” będziemy mogli zasiąść za kierownicami 200 aut. Do tej pory ujawniona została pierwsza setka. Znajdują się w niej takie ciekawostki jak BMW M1 z 1981 roku, Volkswagen Beetle z 1963 czy Lamborghini Miura P400. „Forza Horizon 2” to nie tylko 200 samochodów i ogromny teren do jazdy, ale i grafika najwyższej jakości, dostosowana specjalnie do konsoli nowej generacji.


Halo: The Master Chief Collection” to kompilacja zremasterowanych gier z serii „Halo” przeznaczona wyłącznie na konsolę Xbox One. W paczce znajdzie się „Halo: Combat Evolved Anniversary”, „Halo 2”, "Halo 3” oraz "Halo 4”. Wraz z kampaniami dla jednego gracza pojawią się także stosowne tryby multiplayer dla każdej z części.

Wszystkie gry zostały poddane liftingowi tak, by dostosować je do wymogów nowej generacji. Dotyczy to zwłaszcza „Halo 2”, które zremasterowano całkowicie, podobnie jak „Halo: Combat Evolved Anniversary”. W „Halo 2” będzie można w dowolnym momencie rozgrywki zmienić tryb graficzny ze starego na nowy. Dodatkowo w grze znajdzie się dostęp do „Halo: Nightfall” i multiplayerowej bety „Halo 5: Guardians”.


Quantum Break” to dzieło studia Remedy, twórców legendarnej serii „Max Payne”. Wedle zapowiedzi równocześnie z grą pojawi się także serial „Quantum Break”. W samej grze będziemy także oglądać wideo z aktorami wplecione w zwyczajną rozgrywkę. Akcja „Quantum Break” ma miejsce w fikcyjnym Uniwersytecie Riverport, gdzie podczas eksperymentu z podróżami w czasie coś poszło nie tak. Wcielimy się w Jacka Joyce'a, który może w ograniczonym zakresie manipulować czasem. Poza nim tylko dwie osoby potrafią naginać czas do własnych potrzeb - Beth Wilder i główny zły, czyli Paul Serene. Tę trójkę ściga Monarch Solutions, megakorporacja stworzona przez Paula Serene.


Fable Legends” to kooperacyjna gra z asymetrycznym trybem multiplayer, za którą stoi Lionhead Studios. Akcja „Fable Legends” osadzona jest na 400 lat przed wydarzeniami z pierwszej części gry. 


Gra oparta jest o asymetryczny tryb multiplayer, co oznacza, że z jednej strony jest czterech współpracujących ze sobą graczy-herosów, z drugiej - złoczyńca. Ten ostatni, niczym wytrawny władca podziemi, stawia na drodze bohaterów różne pułapki, wysyła do walki hordy goblinów i stara się powstrzymać drużynę przed zdobyciem pewnego artefaktu. Zadaniem oddziału jest natomiast współpraca i zdobycie tajemniczego „księżyca-na-patyku”. 


Halo 5: Guardians” to bezpośrednia kontynuacja „Halo 4”. Gra jest tworzona przez studio 343 Industries z na zupełnie nowym silniku, napisanym specjalnie na konsolę nowej generacji. Gra ma oferować stabilne 60 klatek na sekundę. Na razie na grudzień zaplanowana jest beta trybu multiplayer.Fantasia: Music Evolved” to gra rytmiczna sterowana przy udziale technologii Kinect, osadzona w świecie wykreowanym w filmie „Fantasia” Walta Disneya z 1940 roku oraz jego kontynuacji - „Fantasia 2000”. Fabuła gry opiera się na „Fantasii”: czarodziej Yen Sid nakazuje nam animować świat, który wykreował. Zadaniem gracza jest poruszanie się w rytmie licencjonowanych szlagierów pop tak, by tworzyć świat. Wraz z postępami w tańcu odblokujemy nowe gesty, dzięki którym zmodyfikujemy utwory i tym samym upiększymy świat fantazji. Ważne jest to, że „Fantasia: Music Evolved” przeznaczona jest nawet dla najbardziej niezgrabnych graczy. Nie możemy tu zginąć czy przegrać. Prędzej czy później złapiemy rytm i przetworzymy świat wedle własnego uznania.


Rise of the Tomb Raider” to sequel „Tomb Raider” z roku 2013. Akcja gry będzie toczyć się jakiś czas po wydarzeniach z pierwszej części. Główna bohaterka musi poradzić sobie z traumą po tym, co działo się podczas pierwszego „Tomb Raidera”, ale nie oznacza to, że nie wyruszy na nowe przygody.Microsoft zapewnił posiadaczom Xboksów One na wyłączność nie tylko gry, ale i dodatki do niektórych produkcji multiplatformowych. Legendarni zawodnicy do trybu Ultimate Team w grze "FIFA 15" dostępni są tylko na platformach Microsoftu. Dodatki do "Call of Duty", w tym najnowszego "Advanced Warfare" będą pojawiać się na Xboksach miesiąc przed innymi platformami. Jeszcze innym przykładem jest gra "Evolve", które beta odbędzie się tylko na Xboksach One.

Poza przedstawionymi w tym tekście grami na Xboksa One zmierza również masa produkcji multiplatformowych. Ich pełną listę możecie znaleźć w naszej bazie, klikając w ten link.