Ekranizacja komiksu "Birds of Prey" w rękach nieznanej reżyserki

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ekranizacja+komiksu+%22Birds+of+Prey%22+w+r%C4%99kach+nieznanej+re%C5%BCyserki-127887
Wszystko wskazuje na to, że z czterech filmów o Harley Quinn najszybciej realizacji doczeka się "Birds of Prey". Projekt zyskał właśnie reżyserkę. Wybór padł na Cathy Yan.


Yan jeszcze do niedawna była dziennikarką. Pracowała dla "Wall Street Journal". Jej pełnometrażowy debiut fabularny miał swoją premierę na tegorocznym Sundance. "Dead Pigs" zdobyło na tym festiwalu nagrodę dla najlepszej obsady aktorskiej.

Pomimo braku doświadczenia Yan pokonała innych kandydatów na stanowisko reżysera "Birds of Prey". Geoff Johns i Walter Hamada (szefowie DC Films) oraz sama Margot Robbie byli zachwyceni jej prezentacją i postanowili dać jej szansę.

Cathy Yan jest trzecią kobietą, która dostaje szansę wyreżyserowania widowiska opartego na komiksach DC Comics (po Patty Jenkins i Avie DuVernay). I jest pierwszą reżyserką o azjatyckich korzeniach, która kręci w Hollywood film o superbohaterach.

Zdjęcia do "Birds of Prey" rozpoczną się jeszcze w tym roku lub najpóźniej na początku przyszłego. Robbie wejdzie na plan, kiedy zakończy prace nad "Once Upon a Time in Hollywood". A to oznacza, że "Suicide Squad 2" może trafić do produkcji dopiero w drugiej połowie 2019 roku. W planach wciąż pozostają jeszcze dwa filmy z Harley Quinn: "Gotham City Sirens" i "Harley Quinn Vs The Joker".

Seria komiksowa "Birds of Prey" zadebiutowała w 1996 roku. Początkowo opowiadała o przygodach Black Canary i Oracle (Batgirl). Na przestrzeni lat przez komiks przewinęła się większość żeńskich bohaterek i czarnych charakterów DC Comics.

Na razie nie wiadomo, które z postaci pojawią się w wersji kinowej. Jest jednak niemal pewne, że film zaprezentuje nam nową Batgirl, ponieważ scenarzystka "Birds of Prey" Christina Hodson została niedawno zatrudniona przez Warner Bros. do przygotowania fabuły widowiska "Batgirl".
Udostępnij: