Serialowa "Paprika" od reżyserki "Ptaków Nocy"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowa+%22Paprika%22+od+re%C5%BCyserki+%22Ptak%C3%B3w+Nocy%22-147485
Serialowa "Paprika" od reżyserki "Ptaków Nocy"
Cathy Yan, twórczyni filmów "Dead Pigs" czy "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)", zostanie producentką wykonawczą i reżyserką serialu na podstawie powieści "Paprika" autorstwa Yasutaki Tsutsuiego. Projekt powstaje dla Amazon Studios.   

Serialowa "Paprika" – co wiemy o projekcie?
Książkowy oryginał został wydawany w częściach od 1991 do 1993 roku. Następnie zaadaptowano go na mangę oraz na film w reżyserii Satoshiego Kona z roku 2006. Fabuła zostaje osadzona w futurystycznej przyszłości, gdzie nowatorską metodą leczenia chorób psychicznych jest monitorowanie snów. Niezbędna do tego maszyna zostaje skradziona – w niepowołanych rękach może być bardzo niebezpiecznym narzędziem. Psychoterapeutka Atsuko Chiba rusza w pościg za skradzionym przedmiotem.    

Producentami serialowej "Papriki" są Ash Sarohia, Masi Oka i Jason F. Brown z firmy Hivemind.

Cathy Yan – skąd znamy reżyserkę?Yan po ukończeniu studiów pracowała jako dziennikarka dla "Wall Street Journal" czy "Los Angeles Times". Jej pełnometrażowy debiut fabularny miał swoją premierę na Sundance w 2018 roku. "Dead Pigs" zdobyło na tym festiwalu nagrodę dla najlepszej obsady aktorskiej. Jako niemal nieznana twórczyni została zatrudniona do reżyserii filmu z uniwersum DC, "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)". Yan ma już także doświadczenie w pracy telewizyjnej – stanęła za kamerą trzeciego odcinka trzeciego sezonu serialu "Sukcesja". Epizod o tytule "The Disruption" został nominowany do tegorocznych Emmy.

GettyImages-1202845455.jpg Getty Images © Lia Toby


Yan wciąż pracuje nad kolejnymi projektami. Jednym z nich jest "Sour Hearts" od studia A24, inspirowany zbiorem opowiadań Jenny Zhang. Będzie to opowieść o nastolatce dorastającej w Nowym Jorku w latach 90. ubiegłego wieku. Dziewczyna właśnie przeprowadziła się z rodzicami z Szanghaju i musi się odnaleźć w obcej sobie rzeczywistości. Innym filmem jest napisany i wyreżyserowany przez Yan "The Freshening". Jego szczegóły są obecnie owiane tajemnicą.

Zwiastun filmu "Ptaki Nocy"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones