FOTO: Guy Ritchie i jego król Artur

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Guy+Ritchie+i+jego+kr%C3%B3l+Artur-110243
Guy Ritchie rozpoczął prace nad swoim najbardziej ambitnym projektem, widowiskiem historycznym "Knights of the Round Table", który ma otwierać cykl sześciu filmów poświęconych legendom arturiańskim. Reżyser zdążył się już pochwalić pierwszym zdjęciem na Twitterze.

Oto Ritchie i gwiazda widowiska, Charlie Hunnam:


(kliknij, aby powiększyć)

Postać króla Artura inspirowana jest rzeczywistym władcą Brytów z przełomu V i VI wieku naszej ery. Wokół niego zbudowano cały cykl dworskich romansów popularnych w późnym średniowieczu. Kształt legendzie – miłości do Ginewry, trójkąt z Lancelotem oraz poszukiwania Świętego Graala – nadał francuski poeta Chretien de Troyes, później rozwinięta została przez Roberta de Borona.

Scenariusz Joby'ego Harolda inspirowany jest romansem rycerskim "Śmierć Artura" (jego właściwy tytuł brzmi "Księga o Królu Arturze i jego szlachetnych rycerzach Okrągłego Stołu") autorstwa sir Thomasa Mallory'ego. Opublikowane w 1485 dzieło jest kompilacją średniowiecznej literatury arturiańskiej. Składa się z ośmiu części poświęconych: rządom Utera, walce Artura z Lucjuszem, Lancelotowi z Jeziora, Garetowi z Orkadów, Tristanowi z Lyonesse, poszukiwaniom Świętego Graala, Lancelotowi i królowej Ginewrze oraz śmierci Artura.