FOTO: Nowe zdjęcia z "Cloud Atlas" i pierwsze reakcje

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Nowe+zdj%C4%99cia+z+%22Cloud+Atlas%22+i+pierwsze+reakcje-87994
Jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku jest bez wątpienia "Cloud Atlas" Andy'ego i Lany Wachowskich oraz Toma Tykwera. Pojawiło się właśnie kilka nowych zdjęć z filmu oraz pierwsze reakcje widzów.
Wśród zebranych z sieci (m.in. z Twittera) komentarzy znajdziemy zarówno pochwały, jak i krytykę filmu.

Najpierw pozytywne głosy:
Ten film mnie rozwalił! Trzeba było niezwykle kreatywnych innowatorów kina, by przenieść na ekran tak skomplikowaną książkę i zrobić z niej WIELKI film. Film trwał około 2 godzin i 50 minut, ale nie było tego czuć w trakcie seansu. "Cloud Atlas" ma wszystko: akcję, przygodę, romans, humor i szereg wzruszających momentów. Film zawiera w sobie każdą z istniejących emocji i wciska w fotel. Muszę powiedzieć, że to jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem i coś dotychczas niespotykanego! Publiczności też się podobało. Po seansie były długie brawa i pozytywne komentarze wokół. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy go zobaczycie!

W tej beczce miodu jest też oczywiście łyżka dziegciu:
Film miał ponad 3 godziny i miejscami się dłużył. Przez pierwszą godzinę trudno było się połapać w pięciu rozgrywających się równocześnie historiach.

Znalazły się także opinie zrównoważone:
To nie będzie poważny gracz oscarowy. Wymagałoby to jednogłośnej pochwały ze strony krytyki - o której nie ma mowy - oraz wielkich liczb w box offisie - które nie wydają się prawdopodobne. Widzę szansę jedynie na nominacje w kategoriach technicznych, ewentualnie za piękny scenariusz. Ale cieszę się, że ten film powstał. Mam nadzieję, że studio nie zepsuje za dużo po tych testowych pokazach. To bardzo delikatna konstrukcja i nawet najmniejsze zmiany mogą sprawić, że się rozsypie. Dla szczególnego rodzaju widzów będzie to na pewno prawdziwa uczta i przypomnienie, że amerykańskie kino wciąż potrafi być ambitne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones