FOTO: Tak wygląda "Bitwa Pięciu Armii"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Tak+wygl%C4%85da+%22Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii%22-108002
Czekacie na tytułowe starcie z "Hobbita: Bitwy Pięciu Armii"? Twórcy filmu nie mogą doczekać się Waszej reakcji po seansie. Reżyser Peter Jackson ujawnił nawet szkice koncepcyjne i kadry z filmu, a także powiedział trochę o finałowej bitwie.

Bitwa pod Samotną Górą będzie trwać aż 45 minut. To skomplikowana logistyczna operacja. Mamy elfy, ludzi, orków, krasnoludy - przedstawicieli różnych kultur, z różnym uzbrojeniem, tarczami, zbrojami i taktyką. Zanim wypuścimy pierwsze strzały, bardzo ważne jest zaprojektowanie całego krajobrazu. Odpowiedzenie sobie na różne pytania, na przykład: mamy 10 tys. orków, gdzie ich wszystkich pomieścimy? - mówi reżyser.

Ze schematu bitwy domyślamy się, że zobaczymy na placu boju gigantyczne Orły z finału "Powrotu Króla". W tamtym filmie ratowały bohaterów w ostatniej chwili z opałów. Tutaj mają odgrywać jeszcze ważniejszą rolę.

Trzy filmy z serii "Hobbit" kosztowały łącznie aż 745 milionów dolarów. Realizacja każdego z filmów pochłonęła więc średnio 248 milionów. Warto przypomnieć, iż dekadę wcześniej budżet trylogii "Władcy Pierścieni" wyniósł łącznie 281 milionów. Wytwórnia Warner Bros. tłumaczy, że mnóstwo pieniędzy pochłonęła realizacja filmów w 3D oraz nieużywanym do tej pory formacie 48 klatek na sekundę. Przypomnijmy: jeszcze w 2007 roku Jackson szacował, iż nakręci dwie części "Hobbita" za 300 milionów dolarów.   

"Niezwykła podróż" oraz "Pustkowie Smauga" zarobiły do tej pory w kinach 2 miliardy dolarów. Można przypuszczać, że ostatnia odsłona trylogii, "Bitwa pięciu armii", dołoży do tej fortuny kolejny miliard. Polska premiera planowana jest na Boże Narodzenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones