FOTO: Tak wygląda "Mój przyjaciel smok"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Tak+wygl%C4%85da+%22M%C3%B3j+przyjaciel+smok%22-117000
Na nowym zdjęciu z disnejowskiego "Mojego przyjaciela smoka" wreszcie możemy przyjrzeć się tytułowemu potworowi. Film jest nową wersją "Pete's Dragon" z 1977 roku.


Tak reżyser David Lowery opisał swój pomysł na smoka i zmiany względem oryginału: Podobał nam się szereg rzeczy w pierwotnym projekcie - duża szczęka, duży pysk i jakaś taka niezręczność. Nie chcieliśmy tego zagubić. Sprawdziliśmy też, jak zadziała kolor różowy. Przede wszystkim staraliśmy się, by wszystko wyglądało naturalnie, zwłaszcza efekty. Usiłowaliśmy zamazać granicę między światem realistycznym a światem, gdzie istnieje duży, zielony smok, który potrafi stawać się niewidzialny.

Przez wiele lat Pan Meacham zabawiał dzieci opowieściami o wspaniałym smoku, który ponoć mieszka w pobliskim lesie. Dla wszystkich, w tym też jego córki Grace, która pracuje jako strażnik leśny, były to jedynie bajki starca. Kiedy jednak Grace spotka Pete'a, zmieni zdanie. Pete jest 10-letnim chłopcem, który nie ma rodziny ani domu. Twierdzi, że mieszka w lesie wraz ze smokiem o imieniu Elliott. Opis smoka jest bardzo podobny do tego, jakiego dostarczył Pan Meacham. Z pomocą Natalie, 11-letniej córki młynarza, Grace postanawia dowiedzieć się, skąd pochodzi Pete, gdzie przynależy i czy mówi prawdę o smoku.

W obsadzie są m.in. Robert Redford i Bryce Dallas Howard. Premiera filmu w sierpniu.