Festiwal w Toronto: poznajcie datę i zmienioną formułę

Deadline / /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Festiwal+w+Toronto%3A+poznajcie+dat%C4%99+i+zmienion%C4%85+formu%C5%82%C4%99-138271
Festiwal w Toronto: poznajcie datę i zmienioną formułę
źródło: Getty Images
autor: Jemal Countess
Są najświeższe wieści z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Jedna z najważniejszych filmowych imprez na świecie odbędzie się w dniach 10-19 września. I dokładnie tak, jak przypuszczaliśmy, odbędzie się w zmienionej formule. 


Organizatorzy zapewniają, że z uwagi na pandemię koronawirusa, impreza będzie przykrojona do nowych realiów. Tradycyjne pokazy z ograniczona ilością widzów będą odbywać się obok pokazów samochodowych, cyfrowych, wirtualnych czerwonych dywanów oraz zdalnych konferencji.  

Ograniczeniu ma ulec liczba filmów - będzie ich około pięćdziesięciu - a także akredytowanych na festiwalu dziennikarzy, którzy będą mogli osobiście odwiedzić festiwal. Tradycyjne pokazy odbędą się tylko podczas pierwszych pięciu dni trwania imprezy. 

Pełen program poznamy w ciągu kolejnego miesiąca. Już dziś wiadomo natomiast, że w Toronto zobaczymy m.in. "Ammonite" z Kate Winslet, "Antoher Round" Thomasa Vinterberga, "True Mothers", czyli nowy film canneńskiej ulubienicy Naomi Kawase, oraz reżyserski debiut Halle Berry - "Bruised". 
Udostępnij: