Filmweb poleca "Birdmana"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Birdmana%22-109371
Jutro do naszych kin trafia "Birdman" w reżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu, jeden z tegorocznych oscarowych faworytów. W tym szczególnym przypadku Amerykańska Akademia Filmowa i redakcja Filmwebu okazały się jednomyślne. Filmweb postanowił bowiem wyróżnić film znakiem jakości "Filmweb poleca".

Jak pisze Jakub Popielecki w recenzji filmu: Tytułowy Birdman przypomina skrzyżowanie postaci Birdmana i Blue Falcona ze starych kreskówek studia Hanna-Barbera. To ptasiopodobny superheros, w którego w latach świetności wcielał się główny bohater, aktor Riggan Thomson. "Birdman" brzmi też trochę jak Batman i nie jest to skojarzenie przypadkowe. Thomsona gra w końcu Michael Keaton, swego czasu wyniesiony na szczyty sławy właśnie dzięki roli Człowieka-Nietoperza. W świetnym filmie Alejandro Gonzáleza Inárritu płaszczyzny prawdy i ułudy swobodnie się przenikają, fikcja żeruje na faktach, a my - wraz z bohaterem - coraz bardziej gubimy się w tym misternie skonstruowanym labiryncie (...). Iñárritu pokazał już - choćby w "Babelu" - że potrafi konstruować skomplikowane filmowe światy. Tutaj jednak przeszedł samego siebie. Tym większe to osiągnięcie, że cały ten mikrokosmos znalazł on w głowie jednego bohatera.

"Filmweb Poleca" jest wyróżnieniem przyznawanym przez redakcję Filmwebu – największej marki filmowej w Polsce. Nagradzamy tym znakiem filmy wyjątkowe, nie tylko artystyczne, ale i komercyjne, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. 
Udostępnij: