Filmweb poleca "Nieoszlifowane diamenty"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Nieoszlifowane+diamenty%22-136390
Od piątku możecie oglądać na serwisie Netflix "Nieoszlifowane diamenty", nowy film braci Safdie ("Good Time") z Adamem Sandlerem w roli głównej. Redakcja Filmwebu postanowiła wyróżnić film znakiem jakości "Filmweb poleca!".


Tak pisze o filmie Michał Walkiewicz:

Film pulsuje rytmem nowojorskiej ulicy, akcja rozgrywa się w słynnym Dystrykcie Diamentowym, pomiędzy Piątą a Szósta Aleją. "Nieoszlifowane diamenty" oddają klimat dzięki najszlachetniejszym środkom formalnym: montaż i dźwięk są nierozerwalnie sklejone z optyką bohatera, zaś wybitnemu operatorowi Dariusowi Khondjiemu udaje się wyłowić Howarda z bulgocącego kotła skrajnych emocji, tubalnych głosów i dramatycznych gestów. Nie wiem, czy Adam Sandler gra tutaj rolę życia, widzieliśmy go przecież w innych, wybitnych kreacjach – w "Funny People" Judda Apatowa, "Lewym sercowym" P.T. Andersona, "Opowieściach o rodzinie Meyerowitz" Noah Baumbacha. Wiem natomiast, że lekkości i finezji, z jaką zmienia emocjonalne rejestry, czasem w obrębie tego samego ujęcia, nie da się wyuczyć w szkole aktorskiej. Łatwo jest tym świetnie napisanym bohaterem gardzić, jeszcze łatwiej mu współczuć. Lecz fakt, że owa mieszanka arogancji i pokory, cynizmu i czułości, brawury i niepewności siebie, wzbudza podziw, jest już wyłączną zasługą Sandlera

Całą recenzję przeczytacie TUTAJ.

Znak jakości "Filmweb poleca!" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.
Udostępnij: