Florence Pugh gwiazdą nowego filmu reżysera "Fantastycznej kobiety"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Florence+Pugh+gwiazd%C4%85+nowego+filmu+re%C5%BCysera+%22Fantastycznej+kobiety%22-142194
Florence Pugh gwiazdą nowego filmu reżysera "Fantastycznej kobiety"
źródło: Getty Images
autor: Rich Fury/VF20
Florence Pugh ("Małe kobietki", "Czarna Wdowa") zagra główną rolę w dramacie kostiumowym "The Wonder". Za kamerą stanie Sebastián Lelio ("Fantastyczna kobieta", "Gloria Bell").

"The Wonder" to ekranizacja powieści Emmy Donoghue wydanej w Polsce pod tytułem "Cud". Autorką scenariusza jest Alice Birch ("Sukcesja" i "Lady M.", w którym to filmie Pugh wystąpiła). Zdjęcia mają ruszyć w sierpniu w Irlandii.

W 1850 roku mieszkańców małej wioski w Irlandii zadziwia osobliwy post Anny O'Donnell, który rozpoczyna się jako dobrowolne i żarliwe wyznanie wiary. Po kilku tygodniach spożywania wyłącznie tego, co O'Donnell określa jako "mannę z nieba", zainteresowanie historią "cudu" sięga zenitu. Do skromnej chaty rodziny O'Donnellów ustawiają się kolejki głodnych duchowych przeżyć turystów, a zagraniczna gazeta przysyła dziennikarza, który ma opisać tę niebywałą sensację.

Lib, angielska pielęgniarka i uczennica Florence Nightingale, przez dwa tygodnie ma obserwować sytuację i ocenić, czy Anna jest oszustką. Gdy stan głodującej się pogarsza, do obowiązków Lib, poza opieką nad dzieckiem, dochodzi ustalenie, dlaczego dziewczynka może być ofiarą rozciągniętego w czasie morderstwa. [notka wydawcy]