Denis Villeneuve obiecuje więcej Florence Pugh w "Diunie 3". "Mesjasz Diuny" powstanie?

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Denis+Villeneuve+obiecuje+wi%C4%99cej+Florence+Pugh+w+%22Diunie+3%22-154405
Denis Villeneuve obiecuje więcej Florence Pugh w "Diunie 3". "Mesjasz Diuny" powstanie?
źródło: Materiały prasowe
Jeśli fani Florence Pugh czują się nieusatysfakcjonowani tym, jak nieduży jest jej występ w widowisku "Diuna: Część druga", Denis Villeneuve ma dla nich dobrą wiadomość. Postać księżniczki Irulan odegra dużo większą rolę w trzeciej części cyklu. Oczywiście, jeśli film powstanie. 

Denis Villeneuve o roli Florence Pugh w "Diunie: Części drugiej"GettyImages-1347326046.jpg Getty Images © Jeff Spicer


Kiedy zaprosiłem Zendayę do części pierwszej, powiedziałem jej: "teraz przedstawię twoją postać i jeśli drugi film powstanie, będziesz wówczas jedną z głównych postaci". I się zgodziła, ujawnił Denis Villeneuve w wywiadzie dla "Entertainment Weekly". Umówiłem się tak samo z Florence. Jej bohaterka jest wprowadzona w części drugiej, ale jeśli powstanie adaptacja "Mesjasza Diuny", oczywiście księżniczka Irulan będzie jedną z głównych postaci w tej historii.
  
To kolejne potwierdzenie ze strony reżysera, że jest on zainteresowany realizacją trzeciego filmu w serii. Villeneuve powiedział też, co skłoniło go do obsadzenie Pugh w roli Irulan: Florence ma tę wewnętrzną siłę, jakiej szukałem. Nie chciałem, żeby Irulan była ofiarą albo pionkiem. Chciałem, by miała własne ambicje i brała swoje losy we własne ręce. Udało jej się uchwycić napięcie, które w milczeniu przeżywa jej bohaterka.
    
Sama Florence Pugh przyznała, że Irulan to inna postać niż jej bohaterki z "Midsommar" czy "Małych kobietek": Postacie, jakie wybierałam w przeszłości, były zwykle bardzo wygadane, głośne i uparte. Podobało mi się jednak w scenariuszu "Diuny: Części drugiej", że Irulan nieustannie słucha i jest uważna. Nie jesteśmy do końca pewni, czego szuka, i dopiero pod koniec uświadamiamy sobie, że ona od początku ma kontrolę.

MOVIE SIĘ: Recenzujemy film "Diuna: część druga"
Gwiazdorska obsada widowiska "Diuna: Część druga". Kogo zobaczymy w filmie?Reżyserem widowiska "Diuna: Część druga" jest Denis Villeneuve, który napisał również scenariusz do spółki z Jonem Spaihtsem. Na ekranie pojawią się ponownie m.in. Timothée Chalamet (jako Paul Atryda alias Muad’Dib), Zendaya (jako Chani), Rebecca Ferguson (jako Lady Jessika), Josh Brolin (jako Gurney Halleck), Stellan Skarsgård (jako Vladimir Harkonnen), Dave Bautista (jako Glossu Rabban) oraz Javier Bardem (jako Stilgar). Florence Pugh zagra najstarszą córkę Imperatora, księżniczkę Irulanę Corrino. Z kolei Austin Butler wcieli się w Feyda-Rauthę. Christopher Walken dołączył  do hollywoodzkiego gwiazdozbioru jako Padyszach Imperator Szaddam IV. Natomiast Léa Seydoux wcieli się w Lady Margot.

Film otrzymał znak jakości Filmweb Poleca.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones