Glen Powell trafi do nieba w nowej wersji hollywoodzkiego klasyka

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Glen+Powell+w+nowej+wersji+filmu+%22Niebiosa+mog%C4%85+zaczeka%C4%87%22-155713
Glen Powell trafi do nieba w nowej wersji hollywoodzkiego klasyka
źródło: Getty Images
autor: John Lamparski
Gwiazda Glena Powella nie przestaje świecić. Aktor znany z filmów "Tylko nie ty" i "Top Gun: Maverick" dołącza do kolejnego głośnego projektu o hollywoodzkiej tradycji. Oprócz nowej wersji "Uciekiniera" Stephena Kinga w reżyserii Edgara Wrighta, na ekrany powróci sztuka Harry’ego Segalla "Heaven Can Wait". Oglądaliśmy ją już jako film Warrena Beatty’ego "Niebiosa mogą zaczekać" z 1978 roku.

"Niebiosa mogą zaczekać" w nowej wersji. Co wiemy o filmie?Bohaterem filmu był utalentowany gracz drużyny futbolowej, który w wyniku pomyłki zostaje wysłany do nieba. Gdy jego anioł stróż orientuje się, że wydarzyło się coś niepożądanego, przywraca chłopaka do żywych, lecz w ciele rzekomo zamordowanego biznesmena. Z obiema nogami na ziemi bohater musi poradzić sobie z problemami mężczyzny, którego miejsce zajął, oraz wrócić na ukochane boisko.


Sztuka była też podstawą klasycznego komediodramatu "Awantura w zaświatach" (1941) oraz filmu z Chrisem Rockiem "Spadaj na ziemię" (2001).

Nowa wersja znalazła już swojego scenarzystę. To Stephen Gaghan, laureat Oscara za swoją pracę przy filmie "Traffic" (2000). Stawał też za kamerą, tworząc takie tytuły jak "Syriana" (2005), "Gold" (2016) i "Doktor Dolittle" (2020).

Twórcy zakładają, że nowy film nie będzie uwspółcześnioną wersją produkcji z 1978 roku. Główny bohater nie będzie futbolistą, ale tak jak swój poprzednik opuści Ziemię w wyniku pomyłki.

Glen Powell – ostatnie roleNa ekranach kin obecnie możemy oglądać film z udziałem Powella. To czarna komedia "Hit Man", do której aktor napisał również scenariusz na spółkę z reżyserem Richardem Linklaterem. Z kolei w lipcu do kin trafi widowisko katastroficzne "Twisters". W jego obsadzie znaleźli się Daisy Edgar-Jones, Anthony Ramos i Maura Tierney.

Zobacz zwiastun filmu "Hit Man"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones