Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Gotowi+na+ameryka%C5%84ski+remake+%22Bo%C5%BCego+Cia%C5%82a%22-134958

Gotowi na amerykański remake "Bożego Ciała"?

  • autor: mw
  • Filmy, Inne
Powstanie amerykański remake "Bożego Ciała" Jana Komasy. Jest bardzo prawdopodobne, że film, który zdobył uznanie na festiwalach w Wenecji i Toronto, z 44. FPFF w Gdyni wyjechał z 10 nagrodami, a dziś jest polskim kandydatem do Oscara, stanie się podstawą 8-odcinkowego serialu. 

z25020524V,-Boze-Cialo---rez--Jan-Komasa.jpg


Produkcja zostanie zrealizowane najpewniej dla jednej z platform streamingowych, chociaż wciąż nie wiadomo, dla której - negocjacje w kwestii zakupu praw są w toku. Na tym etapie nie mogę ujawniać zbyt wielu szczegółów. Rozmowy na temat amerykańskiego remakeu podjął z nami poważny producent, mający w swoim dorobku między innymi jeden z najważniejszych i najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Dostrzegł on potencjał na serial, który może mieć nawet 3 sezony. Czas pokaże co z tego wyniknie, ale cieszę się, że te rozmowy potwierdzają uniwersalny charakter naszego filmu i to, że opowiedziana w nim historia porusza widzów na całym świecie  – zdradził Leszek Bodzak, producent filmu. 

"Boże Ciało" to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku (opis dystrybutora) 

Naszą recenzję filmu możecie przeczytać TUTAJ

Wenecki wywiad wideo z reżyserem Janem Komasą, scenarzystą Mateuszem Pacewiczem oraz aktorem Bartoszem Bielenią obejrzycie TUTAJ.  

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię