Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Hana+Solo%22+pozna+%22Nowy+wspania%C5%82y+%C5%9Bwiat%22-132696

Gwiazda "Hana Solo" pozna "Nowy wspaniały świat"

  • Deadline
  • autor: mp
  • Seriale
Alden Ehrenreich ("Han Solo: Gwiezdne wojny - historie") przenosi się z kina do telewizji. Został bowiem jedną z gwiazd serialu "Brave New World". Zagra postać znaną jako John the Savage.

GettyImages-957241200.jpg
Getty Images © Albert L. Ortega


Serial jest ekranizacją powieści Aldousa Huxleya "Nowy wspaniały świat", uznawanej za jedną z najważniejszych antyutopii XX wieku. Przedstawiona w niej wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej "ery Forda") obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten wspaniały świat, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią...

Hollywood od lat próbuje dokonać ekranizacji tej monumentalnej powieści. W przeszłości myślano o widowisku kinowym. Chciał je wyreżyserować Ridley Scott, a Leonardo DiCaprio miał być jego gwiazdą. Kilka lat temu prawa zdobył koncern NBCUniversal z myślą o serialu dla stacji Syfy. Ostatecznie zlecenie na pierwszy sezon dała stacja USA Network. Portal Deadline sugeruje jednak, że "Brave New World" może powstać jako jeden z flagowych tytułów platformy streamingowej, którą szykuje NBCU.

Prowadzącym serial, jednym ze scenarzystów i producentów wykonawczych jest David Wiener, nominowany do nagród Gildii Scenarzystów za "Pot i łzy" oraz "Homecoming". Współproducentem całości jest należące do Stevena Spielberga Amblin TV.

zobacz też: