Gwiazda "Zakazanego imperium" nowym Ben-Hurem

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Timur Bekmambetov wybrał już tytułowego bohatera widowiska "Ben-Hur". Został nim Jack Huston, jedna z gwiazd serialu "Zakazane imperium".Początkowo wydawało się, że żydowskiego księcia zagra Tom Hiddleston. Ten jednak ostatecznie wybrał prequel "King Konga". Z kolei Huston pierwotnie miał grać Messalę. To właśnie tę rolę czytał podczas castingu. Timur Bekmambetov uznał jednak, że lepiej sprawdzi się jako pozytywny bohater.

Rola Messali pozostaje więc na razie nieobsadzona. Wcześniej angaż do filmu otrzymał Morgan Freeman. Przypadła mu w udziale postać Ildarina, który uczyni z Ben-Hura mistrza wyścigów rydwanów.

"Ben-Hur" będzie bazował na wydanej ponad 130 lat temu powieści Lewisa Wallace'a, a nie na kinowych ekranizacjach. Będzie historią przyjaźni, a później wrogości pomiędzy żydowskim księciem Judą Ben-Hurem a Rzymianinem Messalą. Ben-Hur, przedany w niewolę na galery, a potem adoptowany przez rzymskiego obywatela, wraca po latach do Judei z zamiarem zemsty. Po drodze spotyka Jezusa Chrystusa i staje się świadkiem jego nauczania i męki.

Huston jest ostatnio na fali. Wygląda na to, że wszyscy w Hollywood chcą go w swoich filmach. Niedawno informowaliśmy, że może pojawić się w takich produkcjach jak: "Duma i uprzedzenie i zombi" czy ekranizacja powieści Nicholasa Sparksa "The Longest Ride".

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię