To na niego będą polować w drugim sezonie "Manhunt"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+na+niego+b%C4%99d%C4%85+polowa%C4%87+w+drugim+sezonie+%22Manhunt%22-132968
Jack Huston ("Ben Hur") i Cameron Britton ("Dziewczyna w sieci pająka") zagrają główne role w drugim sezonie "Manhunt" o podtytule "Lone Wolf" od Spectrum Originals. 

GettyImages-1127334665 (1).jpg Getty Images © Dia Dipasupil


Drugą odsłonę antologii przygotują John Goldwyn i Andrew Sodroski. Jej tematem będzie polowanie na Erica Rudolpha znanego w mediach jako Olympic Park Bomber. Był samozwańczym wojownikiem o tradycyjne wartości moralne. Sprzeciwiał się "homoseksualnej propagandzie" i walczył ze zwolennikami aborcji. Tak w każdym razie tłumaczył swój atak bombowy, który zorganizował podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Wybuch zabił jedną osobę i ranił 111. Na atak serca zmarł też operator tureckiej telewizji, który był świadkiem wybuchu.

Dopiero w lutym 1998 roku FBI zdołało ustalić, że to Rudolph odpowiadał za podłożenie bomby. W trakcie śledztwa okazało się, że ma też na swoim koncie inne zbrodnie. Przez kolejne pięć lat trwało polowanie na niego. Został schwytany przypadkowo 31 maja 2003 roku, kiedy policjant zauważył, jak grzebie w śmietniku w mieście Murphy w Północnej Karolinie. 

Huston wcieli się w zamachowca Rudolpha. Britton z kolei zagra Richarda Jewella, agenta, który go tropił i którego życie legło z tego powodu w gruzach.