Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Gwiezdne+wojny%3A+Kolejna+trylogia+i+kilka+seriali+w+przygotowaniu-126904

Gwiezdne wojny: Kolejna trylogia i kilka seriali w przygotowaniu

  • Collider, Deadline
  • autor: mp
  • Seriale, Filmy
Wszystko wskazuje na to, że Disney pod kierownictwem Boba Igera już wkrótce będzie wprowadzać do kin dwa filmy z cyklu "Gwiezdne wojny" rocznie. Szef koncernu na kwartalnym spotkaniu z akcjonariuszami ujawnił nowe plany dotyczące marki.

tfa_poster_wide_header.jpg


Najważniejszą informacją jest zapowiedź realizacji nowej trylogii. Odpowiedzialnymi za jej powstanie będą David Benioff i D.B. Weiss, czyli twórcy serialu "Gra o tron", który zostanie zakończony w 2019 roku.

O czym opowiadać będzie ich trylogia, tego na razie nie wiemy. Za to wiemy, że nie będzie bezpośrednio powiązana z sagą Skywalkerów, która także dobiegnie końca w 2019 roku.

Przypomnijmy, że już wcześniej ogłoszono, że powstanie inna trylogia, za którą odpowiadać będzie Rian Johnson, reżyser "Ostatniego Jedi". Oprócz tego w planach są też kolejne części "Gwiezdnych wojen - historii".

To jednak nie koniec nowych produkcji spod znaku "Star Wars". Już na poprzednim spotkaniu z akcjonariuszami Iger zapowiedział produkcję aktorskiego serialu telewizyjnego. Teraz szef Disneya ogłosił, że w planach jest nie jeden, lecz kilka seriali. Wszystkie one powstają z myślą o platformie, którą koncern uruchomi w przyszłym roku.

Tymczasem informacja o angażu Benioffa i Weissa rozbudziła falę spekulacji na temat serialu "Confederate", który miał powstać dla HBO. Projekt wzbudził protesty, kiedy został ogłoszony, ponieważ miał on opowiadać alternatywną rzeczywistość, w której wojna secesyjna zakończyła się powstaniem niezależnego państwa na południu USA. W nim zaś niewolnictwo pozostało legalne i z czasem przekształciło się w nowoczesny biznes. Serial miał opowiadać o wydarzeniach prowadzących do trzeciej wojny secesyjnej. Bohaterami będą m.in. wojownicy o wolność, łowcy niewolników, politycy, abolicjoniści i dziennikarze.

Większość uważa, że w świetle informacji Boba Igera należy uznać "Confederate" za projekt martwy.

zobacz też: