HBO Max w Polsce w 2021

Wirtualnemedia.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/HBO+Max+w+Polsce+w+2021-140470
HBO Max w Polsce w 2021
Wygląda na to, że w drugiej połowie 2021 roku platforma HBO Max będzie udostępniona również w Polsce. W komunikacie wysłanym do mediów, Agnieszka Niburska, content & commercial PR director HBO Europe, potwierdziła informację, że serwis zastąpi wówczas dotychczasową platformę HBO Go. 


To naturalny element strategii rozwoju na europejski rynek, którą niedawno przestawił Andy Forssell z WarnerMedia. Docelowo HBO Max, serwis uruchomiony na amerykańskim rynku w maju 2020 roku, ma pojawić się w 190 krajach. Chociaż nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać oferta dla Europy, możemy spodziewać się, że znaczna jej część będzie się pokrywać. 

Niburska zapowiada, że więcej informacji o samej ofercie oraz o cenie subskrypcji poznamy bliżej premiery serwisu w Polsce. "Naszą ambicją jest utrzymanie konkurencyjności ceny także w przypadku oferowania HBO Max. W kwestii oferty programowej nacisk położony zostanie na jakość i dobór kontentu. Dzięki HBO Max, skupiając się nadal na jakości, chcemy poszerzyć różnorodność oferty programowej, co będzie atrakcyjne dla jeszcze szerszej grupy odbiorców" - cyt. za WirtualneMedia.pl 

Informacja zbiegła się w czasie z doniesieniami o zupełnie nowej strategii dystrybucyjnej Warner Bros. "Matrix 4", "Diuna", "The Suicide Squad", "The Many Saints of Newark",  "The Little Things", "Godzilla vs. Kong", "Space Jam: A New Legacy", "Malignant"...Te oraz wiele innych filmów studia będzie miało swoją hybrydową premierę i na HBO Max, i w tradycyjnych kinach. Po upływie 31 dni będzie można je natomiast obejrzeć wyłącznie w kinach. Aż do czasu, gdy ponownie - już w tradycyjnym trybie - wylądują na powrót w serwisach streamingowych. "Wiemy, że nowe produkcje to podstawa kinowego krwiobiegu, ale musimy dostosować się do trudnej rzeczywistości, w której najpewniej przez cały 2021 rok ilość widzów będzie w kinach poważnie ograniczona"  - oświadczyła Ann Sarnoff, prezeska Warner Bros. 

Więcej o premierach filmów na HBO Max piszemy TUTAJ

Przypomnijmy również, że HBO Max, poza archiwum HBO oraz Warner Bros, oferuje również produkcje New Line Cinema, CW, Cartoon Network oraz wielu innych podmiotów producenko-dystrybucyjnych. 
Udostępnij: