Historie jak narkotyk

https://www.filmweb.pl/news/Historie+jak+narkotyk-124711
Właśnie dzisiaj ma swoją premierę 3. sezon serialu "Narcos" - 10 trzymających w napięciu odcinków to idealna dawka na pierwszy wrześniowy weekend. Dla tych, którzy dalej będą czuć głód produkcji o narkotykowym biznesie i walkach karteli, przygotowaliśmy kilka propozycji. I to dużo mocniejszych, bo pozbawionych hollywoodzkiej fikcji, filmów dokumentalnych.

Umarł król, niech żyje król?

O zmarłych podobno nie mówi się źle. Innego zdania są jednak ludzie, którzy mieli okazję spotkać się z Pablo Escobarem w prawdziwym życiu

"Los Tiempos de Pablo Escobar"
Dwuodcinkowy dokument zawiera szczere odpowiedzi na pytanie, jaki naprawdę był Pablo Escobar i jak jego dziedzictwo wpłynęło na współczesną Kolumbię. Narkobiznes to nie tylko Pablo


Według badań 90 procent amerykańskich dolarów nosi ślady kokainy. To oczywiste, że chętnych na udział w grze, w której stawką są tak wielkie pieniądze, jest wielu. Dlatego kiedy Pablo umiera, na miejscu króla kokainy, pojawia się nowy gracz. A dokładniej 4 nowych baronów – członków kartelu Cali. W przeciwieństwie do Escobara, bracia Orejuela unikali rozgłosu. Aby dowiedzieć się więcej o tym jak działają kartele, warto zobaczyć: 

"Cocaine Cowboys: Reload"
Film, w którym Kokainowi Kowboje opowiadają swoją wersję narkotykowych wojen w Miami. Bez ogródek mówią o tym, jak sprawili, że słoneczne miasto na Florydzie stało się amerykańską stolicą narkotyków, morderstw i pieniędzy. Ich historie zilustrowane są niepublikowanymi wcześniej materiałami. Wszystko to z perspektywy samych dealerów, przemytników i członków gangu.


Nie tylko kokaina.

"Square Grouper"
Square Grouper to nazwa paczek z marihuaną wyrzucanych z pokładu samolotów do oceanu u wybrzeży Florydy. Dokument pokazuje trzy powiązane ze sobą historie o przemycie narkotyków w latach 70. i 80. W przeciwieństwie do brutalnych gangsterów handlujących kokainą, przemytnicy marihuany są bardziej wyluzowani i stronią od przemocy.


i nie tylko Miami.

"Cartel Land"
/"W krainie karteli"
Innym znanym ośrodkiem narkobiznesu jest granica USA z Meksykiem. Ten nominowany do Oscara i nagrodzony  trzema  Emmy dokument pokazuje, co dzieje się w momencie, gdy przez nieudolność władzy, meksykańskie grupy samoobrony biorą sprawę walki z kartelami we własne ręce. Okazuje się, że narkotykowe laboratorium z "Breaking Bad" nie było wymyślone przez scenarzystów. Dokument nie pozostawia widzowi żadnych złudzeń i pokazuje świat narkotyków dokładnie takim, jakim jest.


Bez obaw! Uzależnienie od filmów jest w pełni legalne, a same produkcje łatwo dostępne – wszystkie można znaleźć na platformie Netflix. 

Trailer 3. sezonu "Narcos" dostępny jest tutaj TUTAJ.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: