IX Powiększenie: poznajcie zwycięzców!

Jury IX edycji Konkursu "POWIĘKSZENIE" w składzie: Kinga Dębska, Marta Sikorska, Gabriel Krawczyk, Michał Oleszczyk oraz przewodniczący Michał Walkiewicz, po zapoznaniu się z pracami 113 autorów, postanowiło jednogłośnie przyznać następujące nagrody: 

I NAGRODĘ (3000 zł oraz stałą współpracę z portalem Filmweb) dla:

ALEKSANDRY KRAJEWSKIEJ – za recenzję filmu "Przekleństwa niewinności" Sofii Coppoli oraz esej "Kilka słów o kobietach i lustrach"

DSC_3326.JPG


Wyróżnienia (1000 zł oraz możliwość publikacji na łamach portalu) dla:

IGORA OWCZARKA – za recenzję filmu "Ja, Daniel Blake" Kena Loacha oraz esej "Bajki polityczne, czyli Dwa Ciała Króla Lwa".

ŁUKASZA ADAMOWICZA – za recenzję filmu "Nasz czas" Carlosa Reygadasa oraz esej "Czas, który nadejdzie". 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zgłoszenia, a laureatom gratulujemy!


Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie młodych zdolnych ludzi, którzy będą w przyszłości profesjonalnie pisać o kinie. Wygrana daje laureatom szansę na zawodową karierę. Szukamy autorów, którzy zwrócą uwagę na rzeczy pomijane, dostrzegą to, co pozostawało niedostrzeżone, i opiszą w  swoich tekstach najciekawsze aspekty współczesnego kina. Na dziewięć dotychczasowych edycji "Powiększenia" nadesłano już łącznie 1879 prac konkursowych.

Nagrody zostaną wręczone w ostatni weekend września podczas corocznego zlotu użytkowników Filmwebu, czyli Filmweb Offline. Nagrodzone prace laureatów już wkrótce będzie można przeczytać na łamach serwisu. 

Szczegółowe informacje o konkursie, wraz z listą poprzednich laureatów i  nagrodzonymi pracami, znajdują się na stronie: www.filmweb.pl/powiekszenie  
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię