Instagram przeprasza Almodóvara za usunięcie plakatu

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Instagram+przeprasza+Almod%C3%B3vara+za+usuni%C4%99cie+plakatu-143456
W wieku 71 lat Pedro Almodóvar wciąż okazuje się twórcą zbyt kontrowersyjnym dla mainstreamu. Z okazji zbliżającej się światowej premiery jego najnowszego dzieła "Madres paralelas" do sieci trafił plakat filmu. Pojawił się on również na Instagramie. Nie zabawił tam jednak zbyt długo. Został usunięty z powodów regulaminowych (nagość jest na Instagramie mocno piętnowana).

Kiedy autor plakatu Javier Jaén nagłośnił sprawę, Instagram zmienił zdanie i post z plakatem powrócił. Jednocześnie w komunikacie przesłanym agencji Associeted Press przedstawiciele Instagrama wyrazili szczere ubolewanie za zamieszanie, jakie zostało wywołane.

Plakat, który złamał zasady panujące na Instagramie i został (czasowo) usunięty, prezentuje się następująco:"Madres paralelas" to historia Janis i Any, które tego samego dnia rodzą dzieci. Reżyser pokazuje równolegle losy bohaterek podczas pierwszych dwóch lat życia ich pociech. Projekt określany jest jako "głęboki i czuły portret dwóch kobiet, które zmagają się z nieprzewidzianymi konsekwencjami ciąży, a także opowieść o kobiecej solidarności oraz seksualności doświadczanej w pełnej wolności i bez hipokryzji".  

 Film swoją światową premierę będzie mieć na zbliżającym się festiwalu w Wenecji. Będzie tam walczyć o główną nagrodę, Złotego Lwa. Jest to pierwszy od 33 lat film Almodóvara, który znalazł się w konkursie głównym weneckiego festiwalu. Poprzednim były "Kobiety na skraju załamania nerwowego".