WENECJA 2021: "Madres Paralelas" Almodóvara filmem otwarcia

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/WENECJA+2021%3A+%22Madres+Paralelas%22+Almod%C3%B3vara+filmem+otwarcia-143206
WENECJA 2021: "Madres Paralelas" Almodóvara filmem otwarcia
Organizatorzy festiwalu w Wenecji ogłosili, że filmem otwarcia tegorocznej imprezy będzie "Madres Paralelas" w reżyserii Pedra Almodóvara.

To historia Janis i Any, które tego samego dnia rodzą dzieci. Reżyser pokazuje równolegle losy bohaterek podczas pierwszych dwóch lat życia ich pociech. Projekt określany jest jako "głęboki i czuły portret dwóch kobiet, które zmagają się z nieprzewidzianymi konsekwencjami ciąży, a także opowieść o kobiecej solidarności oraz seksualności doświadczanej w pełnej wolności i bez hipokryzji".  

Główne role w filmie grają Penelope Cruz i Milena Smit, a partnerują im Israel Elejalde, Aitana Sánchez-Gijón, Julieta Serrano i Rossy De Palma. "Madres Paralelas" zostanie wyświetlony 1 września i będzie walczył o główną nagrodę festiwalu, Złotego Lwa.  

Pełny program imprezy zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Na razie oficjalnie potwierdzono, że na Lido będzie można zobaczyć "Diunę" Denisa Villeneuve'a oraz "Halloween zabija" Davida Gordona Greena. Światowa premiera drugiego filmu będzie połączona z wręczeniem Jamie Lee Curtis Złotego Lwa za życiowe osiągnięcia.

78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się w dniach 1-11 września. Na czele jury konkursu głównego stanie w tym roku twórca oscarowego "Parasite" Joon-ho Bong.