Instytut "Rozbitek" rozpoczął działaność

  • Gazeta Wyborcza
  • Filmy
Około 60 kompozytorów i miłośników muzyki filmowej z Polski, Niemiec i Francji weźmie udział w dwudniowym seminarium kompozytorskim "Muzyka i film bez granic", które rozpoczęło się wczoraj w Poznaniu.

Poprowadzi je Jan A.P. Kaczmarek, twórca nagrodzonej Oscarem muzyki do filmu "Marzyciel" i Rafał Paczkowski, uznany realizator dźwięku. Kaczmarek jest pomysłodawcą idei instytutu filmowego "Rozbitek" (nazwa pochodzi od miejscowości Rozbitek, 60 km na zachód od Poznania), gdzie przyszli studenci mają zgłębiać tajniki wiedzy filmowej, a także poznawać warsztat kompozytora filmowego.

Instytut działałby na wzór amerykańskiego Sundance Institute Roberta Redforda, a wykładałyby w nim hollywoodzkie gwiazdy. Rozpoczynające się dzisiaj dwudniowe seminarium "Muzyka i film bez granic" to inauguracja instytutu. W programie m.in. o etapach i metodach pisania muzyki, poszukiwaniu inspiracji, niezależności artystycznej, profesjonalnym budowaniu kariery i warunkach dla idealnego nagrania. Drugiego dnia zajęć (w niedzielę) organizatorzy zaplanowali wycieczkę do XIX-wiecznego kompleksu pałacowo-parkowego w Rozbitku.