J.J. Abrams wyprodukuje filmy według książek Dr. Seussa

Vanity Fair / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/J.J.+Abrams+wyprodukuje+filmy+wed%C5%82ug+ksi%C4%85%C5%BCek+Dr.+Seussa-139605
J.J. Abrams wyprodukuje filmy według książek Dr. Seussa
źródło: Getty Images
autor: Gene Lester
Wytwórnia Warner Bros. przygotowuje trzy filmy animowane będące adaptacjami kultowych książek dla dzieci autorstwa Dr. Seussa. Nad ich realizacją będą czuwać producenci J.J. Abrams i Hannah Minghella.

W 2024 roku do kin trafi ekranowa wersja "Kota Prota". Tytułowy bohater umila dzieciom deszczowy dzień i zabawia je podczas nieobecności mamy. Jak się okazuje, mogą wyniknąć z tego niemałe kłopoty. Kot Prot to nie lada psotnik, którego sztuczki są naprawdę groźne, szczególnie dla... niego samego (opis wydawcy). Film wyreżyserują Erica Rivinoja ("Miasteczko South Park") i Art Hernandez ("Dzwoneczek").

Dwa lata później na ekranach zadebiutuje spin-off "Prota" zatytułowany "Thing One and Thing Two". Tytułowi bohaterowie to para zwariowanych bliźniąt, które wprowadzają chaos wszędzie tam, gdzie się pojawią.

Na 2027 rok zaplanowano premierę ekranizacji "Oh, the Places Youll Go!". Wydany w 1990 roku literacki oryginał to ostatnia książka w dorobku Dr. Seussa. Jego bohater opuszcza rodzinne miasto i wyrusza w podróż po nieznanych mu miejscach.  

Wszystkie filmy mają rozgrywać się w tym samym uniwersum.
Udostępnij: