Jake Gyllenhaal to nowy "Wykidajło"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jake+Gyllenhaal+to+nowy+%22Wykidaj%C5%82o%22-147278
Jake Gyllenhaal to nowy "Wykidajło"
To już pewne. Jake Gyllenhaal (ostatnio: "Winni", "Ambulans") podpisał kontrakt na występ w nowej wersji klasycznego filmu sensacyjnego "Wykidajło" z 1989 roku. Aktor zagra główną rolę. Projekt powstaje dla Amazonu. 

O czym opowiada "Wykidajło"?Tytułowy bohater Dalton (grany w oryginale przez Patricka Swayziego) przybywa do małego miasteczka Jasper w stanie Missouri ze specjalnym zadaniem: ma zaprowadzić porządek w barze Double Deuce, opanowanym przez bandę zbirów. Mężczyzna po kolei pozbywa się bandziorów, ale tym samym naraża się ich przywódcy – Bradowi Wesleyowi (Ben Gazzara). Całe miasteczko żyje w strachu przed groźnym gangsterem, ale Dalton jest gotów do konfrontacji.


Nowy film ma być luźnym remake'm oryginału. Główny bohater grany przez Gyllenhaala będzie byłym zawodnikiem UFC, który zatrudnia się jako bramkarz w nocnym klubie na Florydzie. Na miejscu odkrywa, że trafił do przybytku przestępczości, korupcji i zbrodni. I będzie musiał zrobić w nim porządek. W obsadzie są też Billy Magnussen ("Nie czas umierać"), Daniela Melchior ("Legion samobójców. The Suicide Squad"), z kolei zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu na Dominikanie.
 
Prace nad nowym "Wykidajłą" trwają od blisko dwóch dekad. Kilka lat temu MGM planowało powierzyć tytułową rolę mistrzyni UFC Rondzie Rousey. Później plany studia jeszcze kilkukrotnie ulegały zmianie, aż w końcu zmieniło się samo studio. Scenariusz najnowszej wersji napisali Anthony Bagarozzi i Charles Mondry.  Za kamera produkcji określanej przez producentów mianem "dużego, rozrywkowego kina dla wszystkich" stanie Doug Liman ("Na skraju jutra", "Tożsamość Bourne'a"). 

Obejrzyj odcinek "Na skróty" poświęcony filmowi "Wykidajło"