Jake Gyllenhaal w ekranizacji komiksu twórcy "The Walking Dead"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jake+Gyllenhaal+w+ekranizacji+komiksu+tw%C3%B3rcy+%22The+Walking+Dead%22-143600
Jake Gyllenhaal w ekranizacji komiksu twórcy "The Walking Dead"
Jake Gyllenhaal będzie gwiazdą oraz producentem filmu science fiction "Oblivion Song". To ekranizacja serii komiksów, której współautorem jest Robert Kirkman ("The Walking Dead", "Niezwyciężony").

Dekadę temu tajemnicze zdarzenie zniszczyło Filadelfię. 300 tysięcy ludzi zginęło, kiedy centrum miasta przeniosło się nagle do innego wymiaru. W jego miejscu pojawiło się trzydzieści mil kwadratowych wyjętych z zupełnie innego, obcego i niebezpiecznego świata, któremu nadano nazwę Oblivion. Między rzeczywistościami kursują ekspedycje badawcze i ratownicze, zaś grupki ocalałych walczą o przeżycie w starciu z gigantycznymi drapieżnikami. Ludzie starają się jednak zapomnieć o traumie i przystosować do nowych warunków. Tragedię pomagają oswoić pomniki, muzea i kiepskie, kręcone na faktach filmy. Nathan Cole jest jedną z ostatnich osób, którym zależy na odkryciu wszystkich sekretów Oblivionu (opis wydawcy).

Gyllenhaala zobaczymy wkrótce w dwóch filmach będących remake'ami skandynawskich dreszczowców. Mowa o nakręconym przez Michaela Baya  "Ambulance" oraz "The Guilty" w reżyserii Antoine'a Fuqui.