James Cameron uratuje "Obcego" Blomkampa?

IGN / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Cameron+uratuje+%22Obcego%22+Blomkampa-131802
Jak już pisaliśmy na stronach Filmwebu, James Cameron rozmawiał ostatnio z dziennikarzami portalu IGN na czerwonym dywanie przed premierą widowiska "Alita: Battle Angel". Jedno pytanie, a w szczególności odpowiedź na nie, na nowo rozbudziła nadzieje, że "Obcy" Neilla Blomkampa może zostać wskrzeszony.


Nawiązując do tego, że "Terminator: Dark Fate" jest kontynuacją "Terminatora 2: Dzień sądu", ignorując pozostałe części, dziennikarze zapytali Camerona, czy skontaktowałby się w Neillem Blomkampem w sprawie realizacji jego "Obcego", który miał być kontynuacją "Obcego - decydujące starcie", ignorując pozostałe filmy. Producent odpowiedział: Pracuję nad tym.

Wypowiedzi z czerwonego dywanu rzadko kiedy są wiążące, jednak dla fanów cyklu o Ripley i xenomorphach jest to promyk nadziei w mrocznych obecnie czasach. Cykl o "Obcym" jest bowiem w totalnym nieładzie. Ridley Scott zapowiadał, że "Prometeusz" jest początkiem nowej serii filmów i dlatego zablokował alternatywny projekt Blomkampa. Jednak po kiepskim przyjęciu widowiska "Obcy: Przymierze" Scott zwrócił swoją uwagę ku innym projektom i nic nie wskazuje na to, by kontynuacja miała powstać w najbliższym czasie.

Warto też pamiętać o tym, że "Obcy" zostanie już wkrótce przejęty przez Disneya w ramach wchłaniania 20th Century Fox. Nowy właściciel może być bardziej skłonny na nowe otwarcie cyklu.
Udostępnij: