James Caviezel i Ian McKellen więźniami kultowego serialu

Jak informowaliśmy już na stronach Filmwebu stacja AMC szykuje się do realizacji 6-odcinkowego serialu "The Prisoner". Będzie to remake serialu z lat 60. cieszącego się w Wielkiej Brytanii statusem programu kultowego. Teraz wiemy już, iż remake będzie miał prawdziwie gwiazdorską obsadę. W najważniejszych rolach zobaczymy Jamesa Caviezela ("Pasja") i Iana McKellena ("Władca Pierścieni").
Oryginalny "The Prisoner" był opowieścią o były agencie rządowym, który postanowił zrezygnować ze swojej dotychczasowej pracy. Z tego powodu został wywieziony na tajemniczą odizolowaną od świata wyspę, gdzie jest po prostu "Numerem Sześć". Pracownicy wyspy starają się dociec powodów, dla których zrezygnował ze służby.
Caviezel zagra Numer Sześć, a McKellen Numer Dwa. Autorem scenariusza jest Bill Gallagher ("Dalziel and Pascoe"). Całość ma być uwspółcześniona i dotykać ważnych dziś spraw granic wolności osobistej i permanentnej inwigilacji.
Serial "The Prisoner" nie jest jedynym projektem przywrócenia do życia kultowego programu sprzed lat. Universal Pictures zatrudniło swego czasu Christophera Nolana na stanowisko reżysera kinowej wersji "[film=375816]The Prisoner[/film]". Projekt wciąż jednak nie otrzymał zielonego światła.