James Franco wykorzystywał seksualnie studentki? Jest ugoda

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Franco+wykorzystywa%C5%82+seksualnie+studentki+Jest+ugoda-141379
James Franco wykorzystywał seksualnie studentki? Jest ugoda
źródło: Getty Images
autor: Target Presse Agentur Gmbh
Sarah Tither-Kaplan i Toni Gaal wycofały z sądu pozew zbiorowy przeciwko Jamesowi Franco. To efekt ugody zawartej pomiędzy stronami w sprawie oskarżeń o molestowanie seksualne. Szczegóły ugody nie są jednak znane.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Franco został pozwany razem ze swoimi partnerami biznesowymi Vince'em Jolivette'em i Jayem Davisem, z którymi założył firmę produkcyjną RabbitBandini oraz szkołę aktorską Studio 4. Gwiazdor oskarżany jest o liczne przypadki molestowania seksualnego, dyskryminacji ze względu na płeć i inne przewinienia wobec setek studentów korzystających z zamkniętej już szkoły.

Jak mogliśmy przeczytać w pozwie, Franco obiecywał studentkom nie tylko praktycznie szkolenia z aktorstwa, ale również udział w jego projektach filmowych. W zamian oczekiwał czeku na 300 dolarów miesięcznie od osoby, a także zgodę na "przekraczanie granic". Pod tym eufemistycznym terminem kryło się zmuszanie studentek do rozbierania się przed Franco, a nawet oddawania się czynnościom seksualnym rzekomo na potrzeby prób kamerowych, w których jednak zawsze jakimś cudem aktywnie uczestniczył gwiazdor. Nagrany materiał wideo nie był kasowany, lecz zachowywany przez Franco, który miał wyjaśniać, że osobiście "oceni" postępy uczestniczek kursów. Kiedy jednak przychodziło do angażowania osób do rzeczywistych projektów aktora, oferty otrzymywały głównie osoby spoza szkoły lub też te z najładniejszych studentek, które zgodziły się na najbardziej ekstremalne żądania oskarżonych.

Treść ugody (wraz z warunkami finansowymi) ma teraz zostać przesłana do sądu w celu akceptacji. Ma to nastąpić 15 marca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones