Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Jessica+Brown+Findlay+zamieszka+w+%22Nowym+wspania%C5%82ym+%C5%9Bwiecie%22-133316

Jessica Brown Findlay zamieszka w "Nowym wspaniałym świecie"

  • Deadline
  • autor: łm
  • Seriale
Jessica Brown Findlay ("Downton Abbey") zagra u boku Aldena Ehrenreicha i Harry'ego Lloyda w serialu "Brave New World".

GettyImages-943861500.jpg
Getty Images © Dave J Hogan


To ekranizacja powieści Aldousa Huxleya "Nowy wspaniały świat", uznawanej za jedną z najważniejszych antyutopii XX wieku. Przedstawiona w niej wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej "ery Forda") obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten wspaniały świat, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią? (nota wydawcy)

Brown Findlay wcieli się w Leninę Crowne, która po latach wiernej służby systemowi zaczyna kwestionować zasady rządzące światem przyszłości.

Prowadzącym serial, jednym ze scenarzystów i producentów wykonawczych jest David Wiener, nominowany do nagród Gildii Scenarzystów za "Pot i łzy" oraz "Homecoming". Współproducentem całości jest należące do Stevena Spielberga Amblin TV.

Premiera w przyszłym roku.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię