Julianne Moore zakładniczką Tupamaros

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Julianne+Moore+zak%C5%82adniczk%C4%85+Tupamaros-119324
Julianne Moore zagra główną rolę w długo oczekiwanym i powstającym od ponad dekady thrillerze "Bel Canto". Na ekranie będą jej partnerować Demian Bichir oraz Ken Watanabe. Reżyseruje Paul Weitz

GettyImages-531014732.jpg Getty Images © Pascal Le Segretain


Film opowie historię terrorystów, bojowników z grupy Tupamaros, którzy na przełomie 1996 i 1997 roku przetrzymywali zakładników w japońskiej ambasadzie w Limie. Historia zostanie opowiedziana z punktu widzenia jednej z zakładniczek - piosenkarki operowej (Moore). 

Bichir wcieli się w rolę generała Benjamina, przywódcy bojówki, z kolei Watanabe będzie bogatym przedsiębiorcą Katsumim Hosokawą. 

W grudniu 1996 roku, komando pod wodzą jednego z watażków Tupamaros, zajęło ambasadę Japonii w Limie. Napastnicy zwolnili większość z przetrzymywanych i wzięli jako zakładników 72 osoby. Wśród nich znajdował się brat prezydenta Peru, kilku generałów, dowództwo policji, minister spraw zagranicznych, sędziowie Sądu Najwyższego, członkowie parlamentu oraz ambasadorowie Japonii i Boliwii. Dopiero po kilku miesiącach, 22 kwietnia 1997 roku peruwiańskie służby bezpieczeństwa odbiły ambasadę, zabijając wszystkich 14 członków partyzantki.