Justine Triet przeniesie na ekran nowe dzieło twórcy "Ghost World"? Co wiemy o "Monice"?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Justine+Triet+przeniesie+na+ekran+nowe+dzie%C5%82o+tw%C3%B3rcy+%22Ghost+World%22+Co+wiemy+o+%22Monice%22-154291
Justine Triet przeniesie na ekran nowe dzieło twórcy "Ghost World"? Co wiemy o "Monice"?
źródło: Getty Images
autor: Amanda Edwards
"Anatomia upadku" przyniosła Justine Triet dwie nominacje do Oscara. W wywiadzie udzielonym magazynowi "L'OBs" reżyserka i scenarzystka potwierdziła, że dostała ofertę wyreżyserowania adaptacji powieści graficznej "Monica", której autorem jest Daniel Clowes ("Ghost World"). Tytułową rolę ma zagrać Cate Blanchett.

Justine Triet przeniesie na ekran nowe dzieło twórcy "Ghost World"?


Justine Triet jak na razie nie przyjęła oferty wyreżyserowania adaptacji "Moniki". Czy się na to zdecyduje? Czas pokaże.


"Monica" trafiła na księgarskie półki w październiku ubiegłego roku. Zdaniem Ariego Astera jest to najlepsza książka ubiegłego roku. W Polsce została wydana nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu. W oficjalnym opisie czytamy:

Okopy, zapomniane przedmieścia, hipisowskie bary, artyści i sekciarze; szaleństwa, wizje, głosy z nicości – Monica za nimi podąża, a może coś każe jej podążać, skręcać na rozstajach w tę a nie inną stronę. Kogo szuka? Czy rozpozna się w lustrze? Dokąd dotrze, próbując zrozumieć swoje życie? I czy jedno życie może pomóc zrozumieć epokę?

Najnowszy komiks autora "Ghost World" to dziewięć osobnych, ale przeplatających się wzajemnie historii, a każda z nich rozgrywa się w innym czasie i nasycona jest odmiennymi gatunkowymi inspiracjami. Na stronach "Moniki" odnajdziemy opowieść wojenną, romans, horror, pulpową fantastykę, kryminał, a wszystko to przefiltrowane przez niepowtarzalną wrażliwość jednego z gigantów współczesnego komiksu.

Daniel Clowes powraca z gęstą, barwną, a jednocześnie przenikniętą mrokiem powieścią graficzną, balansującą na granicy wielkiej epopei i psychodelicznego snu.


Zobacz zwiastun "Anatomii upadku"


"Anatomia upadku" zadebiutowała na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, gdzie została nagrodzona Złotą Palmą. Film walczy o Oscary w pięciu kategoriach. Na statuetki mają szansę reżyserka i scenarzystka Justine Triet oraz wcielająca się w główną rolę Sandra Hüller. Zobaczcie zwiastun:
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones