KRWAWA GADKA #5: Wesołego "Halloween"!

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/KRWAWA+GADKA+5+-+Weso%C5%82ego+%22Halloween%22-142633
KRWAWA GADKA #5: Wesołego "Halloween"!
Nie ma spania! Przed Wami kolejny odcinek "Krwawej gadki", najnowszego podcastu Filmwebu, w którym Michał Walkiewicz – człowiek, który nie boi się żadnego horroru – opowiada Wam o swoich ulubionych filmach grozy. Czasem sam, czasem w towarzystwie, jednak zawsze z pasją i trwogą, jak należy. W końcu wszyscy lubimy się bać, a filmowy horror jest niezrównany w nazywaniu i oswajaniu naszych lęków.


W piątym odcinku "Krwawej gadki" Michał wybiera się do Haddonfield i rusza tropami Michaela Myersa - kultowego killera z serii filmów "Halloween" - a konkretniej z oryginału z 1978 roku, remake'u/rebootu Roba Zombiego z 2007 oraz sequela pierwszego filmu w reżyserii Davida Gordona Greena z 2018 roku. Czy film Carpentera zasłużył na swoje miejsce w Bibliotece Kongresu? Czy Michael Myers to demon mrocznego seksualnego popędu? Czy Laurie Strode powinna być jego siostrą? O tym w najnowszym odcinku.
Podcastu możecie wysłuchać również na Spotify, Google Podcasts oraz Apple Podcasts

A już za dwa tygodnie "Puls" - arcydzielny j-horror w reżyserii mistrza Kiyoshiego Kurosawy i opowieść o tym dziwnym dziejowym momencie, w którym nie wyobrażaliśmy sobie życia bez japońskiego kina grozy.

Dajcie znać w komentarzach, o jakich filmach, nurtach, trendach, rankingach, grach, zabawach albo monografiach konkretnych twórców chcielibyście posłuchać w kolejnych odcinkach! Karaluchy pod poduchy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones