Keira Knightley mówi "nie" scenom rozbieranym

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Keira+Knightley+m%C3%B3wi+%22nie%22+scenom+erotycznym-141025
Keira Knightley mówi "nie" scenom rozbieranym
źródło: Getty Images
autor: Gareth Cattermole
Goszcząc w podcaście Chanel Connects, Keira Knightley ujawniła, że odmawia udziału w reżyserowanych przez mężczyzn filmach wymagających od niej występowania toples bądź w scenach erotycznych. Aktorka dba o to, by każdy podpisywany przez nią kontrakt na rolę zawierał klauzulę o braku ekranowej nagości.

W rozmowie z reżyserką Lulu Wang oraz dziennikarką Diane Solway gwiazda "Piratów z Karaibów" wyznała, że czułaby się dziś niekomfortowo, grając bez ubrania w filmie obrazującym męskie spojrzenie na nagość i seks. Jestem zbyt próżna, z kolei moje ciało wydało na świat dwoje dzieci. Dlatego wolałabym nie stać nago przed grupą facetów - stwierdziła Knightley.

W przeszłości Knightley zdarzało się występować w scenach "bezkostiumowych". Nie wspomina ich jednak z sentymentem. Dlatego dziś rozważyłaby rozebranie się na planie tylko wtedy, gdyby za kamerą stała kobieta. Ponadto film musiałby być opowieścią o doświadczeniu macierzyństwa i akceptowaniu ciała. 

Knightley zaczęła karierę w świecie kina jako dziecko. Ma na koncie kilkadziesiąt ról filmowych, w tym udział w tak głośnych produkcjach jak "Piraci z Karaibów", "Pokuta", "To właśnie miłość", "Duma i uprzedzenie" oraz "Gra tajemnic". Za udział w dwóch ostatnich otrzymała nominacje do Oscara.
Udostępnij: