Keira Knightley wspomina dyskomfort bycia seksualizowaną

Giant Freakin Robot / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Keira+Knightley+opowiada+o+tym%2C+jak+by%C5%82a+seksualizowana+w+serii+%22Piraci+z+Karaib%C3%B3w%22-149876
Keira Knightley wspomina dyskomfort bycia seksualizowaną
źródło: Getty Images
autor: Lia Toby
Keira Knightley zyskała międzynarodową sławę w wieku 17 lat, kiedy dostała rolę w pierwszej części "Piratów z Karaibów". Aktorka udzieliła wywiadu dla magazynu Harpers Bazaar, w którym opowiedziała o tym, że jako młoda aktorka miała problem z tym, jak seksualizowane były grane przez nią bohaterki.

Keira Knightley o byciu ocenianą za wygląd

Miałam nie lada wejście w dorosłe życie. To było ekstremalne lądowanie. Wszystko ze względu na to, że w bardzo młodym wieku doświadczyłam sławy. Kobiety muszą egzystować publicznie w dziwnej pozycji i nigdy nie czułam się z tym komfortowo, powiedziała Keira Knightley, dodając, że role, które grała, nie odzwierciedlały jej osobistego doświadczenia. Byłam oceniana na podstawie tego, co projektowałam na zewnątrz.

Aktorka ma na myśli przede wszystkim rolę Elizabeth Swann z serii "Piraci z Karaibów": Ona była obiektem pożądania wszystkich wokół. To nie tak, że nie była waleczna. Ale przeszłam ciekawą drogę od bycia chłopczycą do bycia odbieraną jako ktoś zupełnie przeciwny. Czułam się bardzo ograniczona, jakbym utknęła. Więc moje kolejne role były próbą przełamania tego wizerunku.

"Boston Strangler" - nadchodzący film z Keirą Knightley
Już 17 marca zobaczymy Keirę Knightley w dramacie "Dusiciel z Bostonu", który będzie miał premierę na platformie Disney+.

Punktem wyjścia dla filmu będzie historia Dusiciela z Bostonu - seryjnego zabójcy, który w latach 60. zabił trzynaścioro kobiet. Knightley gra Lorettę McLaughlin, dziennikarkę gazety "Record American", która jako pierwsza pisze o mordercy i nadaje mu przydomek. Gdy dochodzi do kolejnych morderstw, Loretta próbuje ciągnąć dalej śledztwo przy wsparciu koleżanki Jean Cole (Coon). Pracę utrudnia im jednak męski establishment. Dziennikarki kontynuują dochodzenie mimo rosnącego ryzyka.

Za kamerą stanął Matt Ruskin ("Boss", "Crown Heights"), który napisał również scenariusz. W obsadzie są ponadto Alessandro Nivola, David Dastmalchian, Morgan Spector, Bill Camp i Chris Cooper. Wśród producentów znaleźli się m.in. Ridley Scott i Kevin J. Walsh.

Film będzie miał premierę 17 marca. W USA zadebiutuje na platformie Hulu, w Ameryce Łacińskiej na Star+, a w pozostałych krajach na Disney+.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones