Kolejny aktor w obsadzie chińskiego filmu twórcy "Dymu"

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejny+aktor+w+obsadzie+chi%C5%84skiego+filmu+tw%C3%B3rcy+%22Dymu%22-58257
W Chinach trwają zdjęcia do nowego filmu Wayne'a Wanga ("Dym"), a tymczasem obsada wciąż powiększa się o kolejnych aktorów. Obraz nosi tytuł "Snow Flower and the Secret Fan", a najnowszym nabytkiem jest Archie Kao ("Kryminalne zagadki Las Vegas").

Film jest adaptacją powieści Lisy See wydanej w Polsce pod tytułem "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz". Jest to opowieść o dwóch dziewczętach, a potem kobietach i matkach, żyjących w kraju, gdzie świętuje się tylko narodziny chłopca i wszystko jest podporządkowane mężczyznom. Lilia i Kwiat Śniegu urodziły się tego samego dnia o tej samej godzinie i dlatego zostały połączone więzami laotong (dozgonnej przyjaźni). Przez lata będą sobie przesyłać tytułowy "sekretny wachlarz", zapisując w nim przełomowe chwile swego życia i rzadkie momenty szczęścia. W życiu kobiet dojdzie do tragedii. Nie będzie nią jednak okrutny zwyczaj krępowania stóp, czyli tak naprawdę nieludzkie łamanie palców sześcioletnim dziewczynkom, ponieważ im mniejsza stopa (taki jest ideał estetyczny), tym większa perspektywa bogatszego zamążpójścia. Nie będzie nią też oczywista w Chinach i trudna do zaakceptowania hierarchizacja w rodzinie ani chwilowy głód czy ucieczka ze wsi przed buntownikami. Tragedią okaże się wzajemne niezrozumienie, przynoszące gniew, rozgoryczenie, pragnienie zemsty, aż po poczucie straty, której już się nie da naprawić. [źródło: czytelnia.onet.pl]

Główne role w filmie grają Li Bingbing ("Zakazane królestwo") i Jun Ji-hyun ("Blood: The Last Vampire"). Niewielką rolę gra również Hugh Jackman.