Koniec sądowych tarapatów Willa Smitha i ojca sióstr Williams

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koniec+legalnych+tarapat%C3%B3w+Willa+Smitha+i+ojca+si%C3%B3str+Williams-138851
Koniec sądowych tarapatów Willa Smitha i ojca sióstr Williams
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Dwa miesiące temu twórcy filmu "King Richard", w którym Will Smith wciela się w ojca sióstr Williams, zostali pozwani przez firmy TW3 Entertainment i Power Move Multi Media. Strony doszły jednak szybko do porozumienia i pozew właśnie zakończył się ugodą.

Wśród pozwanych byli m.in. Richard Williams, jego syn, studio Warner Bros. oraz firma produkcyjna Willa Smitha. Przedmiotem sporu była kwestia, kto posiada prawa do biografii Williamsa. Powodzi twierdzą, że 3 lata temu nabyli prawa do biografii Wiliamsa, "Black and White: The Way I See It", za 10 tysięcy dolarów. Jakiś czas później Williams rzekomo udostępnił prawa do opowiedzenia swojego życiorysu twórcom filmu "King Richard" - tym razem za milion dolarów.

Sprawa została rozwiązana nieformalnie, poinformowali przedstawiciele studia Warner Bros.

"King Richard" przybliży sylwetkę Richarda Williamsa. Jest on ojcem i trenerem sióstr Williams, legendarnych tenisistek. Pod jego wodzą Serena i Williams w singlu dwunastokrotnie wygrywały Wimbledon, osiem razy US Open, siedem Australian Open i trzykrotnie French Open oraz zdobyły dwa złote medale na Igrzyskach Olimpijskich. W deblu pięciokrotnie wygrały Wimbledon, czterokrotnie Australian Open, dwukrotnie French Open i US Open oraz zdobyły trzykrotnie złote medale Igrzysk Olimpijskich.

Film miał wejść do kin jeszcze w tym roku, ale koronawirus pokrzyżował plany producentom. Obecnie premiera jest zaplanowana na 2021. Reżyseruje Reinaldo Marcus Green.
Udostępnij: