Kontynuacja "The Human Centipede" zakazana w Wielkiej Brytanii

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kontynuacja+%22The+Human+Centipede%22+zakazana+w+Wielkiej+Brytanii-74349
Brytyjscy cenzorzy z British Board of Film Classification ogłosili, iż film "The Human Centipede II (Full Sequence)" nie zostanie dopuszczony do sprzedaży na terenie Wielkiej Brytanii. Jest to pierwszy od dwóch lat, który uznano za tak brutalny i nieprzyzwoity, że może stanowić realne zagrożenie dla widzów.

Sequel "The Human Centipede" brytyjscy cenzorzy uznali za niedopuszczalny ze względu na temat, którym jest "seksualne podniecenie wywołane degradacją, poniżeniem, ćwiartowaniem, torturowaniem i mordowaniem nagich ofiar". Protesty cenzorów wywołało także powierzchowne potraktowanie ofiar, które służą jedynie jako przedmioty potwornych eksperymentów dokonywanych wyłącznie w celu zabawienia głównego bohatera jak i widzów. Co więcej cenzorzy uznali, że nawet po wycięciu najbardziej okrutnych scen film w dalszym ciągu nie nadawałby się do prezentacji i właśnie dlatego postanowili go zakazać.

Oryginał przeszedł przez cenzorskie sito bez cięć, otrzymując najwyższą kategorię wiekową - "dozwolone od lat 18". Ostatnim filmem zakazanym w Wielkiej Brytanii był japoński torture porn z 2009 roku "Gurotesuku".