Kopciuszek powraca na tron światowego box office'u

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kopciuszek+powraca+na+tron+%C5%9Bwiatowego+box+office%27u-110614
W ostatni weekend marca cztery filmy liczyły się na zagranicznych rynkach kinowych. Spośród nich najlepiej poradziła sobie bajka Disneya "Kopciuszek". Film zarobił 38,7 mln dolarów i powrócił na szczyt naszego zestawienia.


Było to możliwe przede wszystkim za sprawą wejścia filmu na kilka ważnych rynków kinowych. Dopiero teraz "Kopciuszek" trafił do Wielkiej Brytanii (5,5 mln), Hiszpanii (2,8 mln), Francji (3,7 mln), Australii (3,7 mln) i Brazylii (3,4 mln). Obraz wciąż dobrze sprzedaje się w Chinach, Włoszech i Meksyku. Łączne globalne wpływy widowiska przekroczyły właśnie 300 mln dolarów i wynoszą 336,2 mln.

Przed tygodniem "Zbuntowana" była numerem jeden, teraz spadła na miejsce drugie. Film zarobił w weekend 29,9 mln dolarów. Obraz pokazywany jest w 81 krajach świata. Najlepiej sprzedaje się we Francji, gdzie w drugi weekend zarobił 3,1 mln dolarów. W tym tygodniu globalne wpływy produkcji powinny przekroczyć granicę 200 milionów dolarów.

Do pierwszej piątki powróciła komiksowa ekranizacja "Kingsman: Tajne służby". Było to możliwe dzięki debiutowi na pierwszym miejscu w Chinach, gdzie film zgarnął 20,2 mln dolarów. Dzięki temu łączne weekendowe wpływy wyniosły 25 milionów dolarów. Globalne wpływy przekroczyły zaś 300 milionów dolarów (328,4 mln), z czego 209 milionów pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych.

Czwartym liczącym się filmem weekendu była animacja "Dom". W drugim tygodniu na światowych rynkach film zarobił 24 mln dolarów. Najlepiej produkcja DreamWorks Animation sprzedała się w dwóch krajach, w których debiutowała przed tygodniem. W Wielkiej Brytanii film zarobił 3,7 mln dolarów, a w Rosji 3,4 mln. Spośród nowych krajów liderem jest Meksyk z wynikiem 2,9 mln dolarów.

Pierwszą piątkę kompletuje komedia z Willem Smithem "Focus". Film zarobił w weekend 8,2 mln dolarów.
Udostępnij: