Koronawirus: Tom Hanks opowiedział o swoich zmaganiach z chorobą

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koronawirus%3A+Tom+Hanks+opowiedzia%C5%82+o+swoich+zmaganiach+z+chorob%C4%85-137379
Tom Hanks przerwał milczenie i opowiedział w audycji radiowej The National Defense Radio Show o swoich doświadczeniach związanych z chorobą COVID-19. Przypomnijmy, że aktor zaraził się koronawirusem w Australii na początku marca.

GettyImages-1205142134.jpg Getty Images © Amy Sussman


Hanks ujawnił, że w jego przypadku choroba objawiała się przede wszystkim bólami mięśniowymi i uczuciem ciągłego zmęczenia. Przyznał też, że jego żona znacznie trudniej przechodziła chorobę. Miała wyższą gorączkę, straciła też zmysły smaku i węchu.

Tom Hanks i Rita Wilson przebywali na początku marca w Australii, gdzie aktor przygotowywał się do roli w nowym filmie Baza Luhrmanna. Kiedy zauważyli u siebie objawy typowe dla COVID-19, zgłosili się do szpitala. O pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa poinformowali świat 12 marca.

Przez kilka dni przebywali w szpitalu, a później w domowej kwarantannie. Hanks w wywiadzie powiedział, że starał się pozostawać w tym czasie aktywnym fizycznie. Miał nawet zaplanowany 30-minutowy zestaw codziennych ćwiczeń. Przyznał jednak, że nigdy w pełni nie udało mu się go zrealizować. Byłem wyczerpany już po 12 minutach - powiedział w audycji radiowej.

Hanks i Wilson są już w pełni zdrowi. Na dowód tego przed tygodniem aktor wziął udział w programie "Saturday Night Live".
Udostępnij: