Kosmiczna inwazja na światowe kina trwa

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kosmiczna+inwazja+na+%C5%9Bwiatowe+kina+trwa-71851
Drugi weekend z rzędu najlepiej sprzedającym się filmem poza granicami USA jest "Inwazja: Bitwa o Los Angeles". Film wygrał walkę o najwyższy stopień na podium wynikiem 16,2 mln dolarów. Prawie połowa tej kwoty (7,4 mln) pochodzi z Chin, gdzie obraz jest prawdziwym przebojem. Od premiery tylko w Kraju Środka film zarobił 24,2 mln dolarów, a w sumie 79,5 mln dolarów.

Na drugim miejscu znalazła się animacja "Rango" z wynikiem 15,5 mln dolarów. W weekend obraz zadebiutował na pierwszym miejscu we Francji. W sumie poza granicami USA film zarobił już prawie 100 milionów dolarów.

Na najniższym stopniu podium znalazła się komedia "Żona na niby". Film zarobił 9,1 mln dolarów. Z tego 4,7 mln pochodzi z Rosji, gdzie film zadebiutował na pierwszym miejscu.

Dopiero na czwartej pozycji znalazł się premierowy obraz "Sucker Punch". Warner Bros. wprowadził film do 23 krajów świata. Wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 7,4 mln dolarów. Najlepszym krajem dla Snydera okazały się Włochy, gdzie obraz zarobił prawie milion dolarów.

Pierwszą piątkę zamykają "Władcy umysłów". Film zarobił 5,6 mln dolarów, debiutując na drugim miejscu we Francji. W sumie od premiery obraz zarobił poza granicami USA prawie 40 milionów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones