Krakowska majówka z serialami

Produkcje skandynawskie, koreańskie i rosyjskie, seriale true crime, rola kobiet przed i za kamerą, dystopie oraz międzynarodowa popularność seriali nieanglojęzycznych – to wiodące tematy kolejnej edycji CANAL+ SerialCon. Cykl wydarzeń, paneli i projekcji odbędzie się w terminie 01.05 - 03.05.2018 w ramach 11.Netia OFF CAMERA.

OFF_CAMERA.jpg

Wśród gości tegorocznej edycji znalazły się m.in. Sarah Dollard, australijska scenarzystka znana z pracy przy produkcjach "Primeval", "Merlin", "Being Human", "You, Me and the Apocalypse", "The White Princess", przy kultowej australijskiej telenoweli "Neighbours" – a także przy serialu "Doctor Who", producentka Rochelle Dancel oraz Lisa Gifford, doświadczona scenarzystka, która od dwóch lat jest showrunnerką brytyjskiego "EastEnders". Warsztaty scenariuszowe poprowadzi z kolei Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, stojąca za sukcesem seriali "Druga szansa" i "Diagnoza".

Canal+ SerialCon to także szansa na rozmowę z twórcami seriali i znanymi aktorami. W tym roku publiczność spotka się między innymi z ekipami seriali "Kruk. Szepty słychać po zmroku" i "Diagnoza". Pojawią się postacie internetowej sceny serialowej – Zwierz Popkulturalny, Jakbyniepaczeć, Catus Geekus, Drugi Seans, Mysza Movie.

Fani seriali będą bezpłatnie uczestniczyć w licznych spotkaniach i panelach dyskusyjnych odbywających się w budynkach MOS i Arteteki w, a także w warsztatach z ekspertami. Nocą natomiast toczyć się będą serialowe maratony w salach kina ARS.

W ramach nocnych maratonów będzie można zobaczyć m.in. 2 oryginalne produkcje CANAL+ - serial "Kruk. Szepty słychać po zmroku" i drugi sezon "Belfra" – a także duński serial "Ride upon the Storm" i brytyjski "Hard Sun" emitowane na antenie Canal+.

Na rodziny i wszystkich młodych duchem fanów odwiedzających wydarzenie czekać będzie Kącik Dziecięcy, w którym będzie można odpocząć, wziąć udział w grach i zabawach oraz obejrzeć odcinki animowanej "Kacperiady" – produkcji studia Human Ark.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/serialcon/
https://twitter.com/serialcon_krk
http://www.offcamera.pl/festiwal/serialcon

zobacz też: