Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Kristin+Chenoweth+nie+jest+ju%C5%BC+cz%C5%82onkini%C4%85+%22Ameryka%C5%84skich+bog%C3%B3w%22-130338

Kristin Chenoweth nie jest już członkinią "Amerykańskich bogów"

  • tvline.com
  • autor: mp
  • Seriale
W rozmowie z dziennikarzem portalu TV Line Kristin Chenoweth ujawniła, że nie wystąpi w drugim sezonie serialu "Amerykańskich bogów". Aktorka postanowiła, że bez Bryana Fullera jako prowadzącego nie widzi sensu w tym projekcie.

american-gods.jpeg


Przypomnijmy, że Fuller i Michael Green, którzy stworzyli serial, porzucili go przed rokiem. Podobno powodem były koszty, których cięcia domagali się producenci. Po decyzji twórców o odejściu z serialem pożegnała się Gillian Anderson, ale jeszcze w lutym nowi prowadzący obiecywali, że Chenoweth będzie w obsadzie drugiego sezonu.

Serial jest ekranizacją powieści Neila Gaimana. Bohaterem książki jest Cień. Odsiaduje on resztę wyroku za pobicie. Przez cały pobyt marzy tylko o powrocie do żony i dawnego życia, które sobie niepotrzebnie skomplikował. Tuż przed wyjściem dowiaduje się, że żona zginęła w wypadku samochodowym. Oszołomionego i niewiedzącego co ze sobą robić mężczyznę zatrudnia tajemniczy pan Wednesday. Cień ma być jego ochroniarzem w podróży po Ameryce, podczas której jego szef odwiedza dawno nie widzianych znajomych.

Chenoweth grała w serialu boginię imieniem Wielkanoc. Na razie nie wiadomo, czy na jej miejsce zaangażowana zostanie inna aktorka.

3 21

zobacz też: