Będzie nowe "Martwe zło"? Czy wróci reżyser "Przebudzenia"? Lee Cronin o szansach na sequel

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lee+Cronin+opowiada%2C+czy+wyre%C5%BCyseruje+nowe+%22Martwe+z%C5%82o%22-151324
Będzie nowe "Martwe zło"? Czy wróci reżyser "Przebudzenia"? Lee Cronin o szansach na sequel
źródło: Materiały prasowe
Horror "Martwe zło: Przebudzenie" kosztował mniej niż 20 milionów dolarów, a zarobił ponad 146 milionów dolarów. W języku Hollywood oznacza to jedno: będzie sequel. Jak duże są szanse na nową część serii i czy za kamerą raz jeszcze stanie Lee Cronin? Reżyser opowiedział o potencjalnej nowej części.
 

Jakie są szanse na nowe "Martwe zło"?
Zawsze jest szansa na nowe "Martwe zło", wyjaśnił Cronin. Kręcenie tego filmu było świetnym doświadczeniem, mieliśmy świetną ekipę. Kiedy odnosisz sukces, myślisz wówczas, co jest możliwe w następnej kolejności.

Czy Cronin jest zainteresowany powrotem do cyklu? To nie tak, że nie byłem oczywistym wyborem do nakręcenia tego filmu. Niektórzy znali moje poprzednie dokonanie ("Impostor"): miłośnicy horroru i ci, którym spodobał się ten film. Ale mimo to byłem kimś z zewnątrz. I jakaś część mnie jest zainteresowana wydobyciem czegoś innego z tego gatunku. Ten film ma w sobie dużo intensywności, dużo własnej energii. Myślę, że zyskałbym, próbując zrobić teraz coś innego.

Z drugiej strony, perspektywa powrotu do tego świata jest bardzo kusząca. Zwłaszcza do postaci, które przeżyły i nowych elementów tego świata, które wprowadziliśmy, dodał reżyser. A więc bez dwóch zdań jest to coś wartego dyskusji. Rozmawialiśmy o tym na planie, bo kiedy realizujesz film w serii, zawsze myślisz o tym, co będzie dalej.

Żeby nakręcić "Martwe zło: Przebudzenie" odłożyłem na bok swoje oryginalne pomysły i scenariusze. Miło znaleźć się w położeniu, w którym możesz się rozejrzeć i pomyśleć, co dalej. Czasami to sztafeta. Kocham moje wszystkie dzieci tak samo. Zobaczymy, które dobiegnie najszybciej, żebyśmy mogli rozpocząć bieg od nowa z kolejnym filmem, podsumował Cronin.

"Martwe zło: Przebudzenie" - zwiastun
O czym opowiada "Martwe zło: Przebudzenie"?Akcja filmu "Martwe zło: Przebudzenie" przenosi się z lasu do miasta. Fabuła opowiada o dwóch nieutrzymujących ze sobą kontaktu siostrach. Ich spotkanie zostaje przerwane pojawieniem się demonów, które potrafią przejmować panowanie nad ludzkimi ciałami. W obliczu najkoszmarniejszej wersji rodziny, jaką można sobie wyobrazić, siostry zmuszone są podjąć brutalną walkę o przetrwanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones