"Aquaman 2" i "Shazam 2" opóźnieni. "Evil Dead Rise" jednak w kinach

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Aquaman+2%22+i+%22Shazam+2%22+op%C3%B3%C5%BAnieni.+%22Evil+Dead+Rise%22+jednak+w+kinach-147513
"Aquaman 2" i "Shazam 2" opóźnieni. "Evil Dead Rise" jednak w kinach
źródło: Materiały prasowe
Studio Warner Bros. wprowadza zmiany w swoim grafiku premier. Widowiska "Aquaman and the Lost Kingdom" oraz "Shazam! Gniew bogów" trafią do kin później niż planowano. Szykowane do dystrybucji jedynie na platformie HBO Max "House Party" i "Evil Dead Rise" trafią z kolei do kin.

Aquaman i Shazam zmieniają daty premier"Aquaman and the Lost Kingdom" miał zadebiutować w kinach 17 marca 2023, ale został przesunięty na 25 grudnia 2023. Film, którego gwiazdą jest Jason Momoa, potrzebuje więcej czasu w postprodukcji. Reżyserem filmu jest James Wan.

Zwolnioną przez Aquamana pozycję zajmie "Shazam! Gniew bogów" w reżyserii Davida F. Sandberga. Zamiast 21 grudnia 2022 widowisko trafi do kin 17 marca 2023. Ta zmiana ma dwie potencjalne zalety. Po pierwsze: debiutujący w tym roku w terminie marcowym "Batman" poradził sobie bardzo dobrze. Po drugie: przesuwając się na marzec Shazam zejdzie z drogi widowiska "Avatar: Istota wody" i uzyska dostęp do ekranów IMAX, które wcześniej będzie okupował James Cameron.


"Evil Dead Rise" i "House Party" jednak w kinachRównocześnie prezes Warner Bros Discovery David Zaslav wprowadza w życie swój plan powiększenia kinowego okna dystrybucyjnego. Dwa filmy, które były przygotowane do dystrybucji tylko na platformie HBO Max, trafią do kin. Mowa o wyprodukowanym przez LeBrona Jamesa "House Party", nowej wersji kultowej "Prywatki", oraz o nowej odsłonię serii "Martwe zło", horrorze "Evil Dead Rise", który wyreżyserował Lee Cronin. Premiera "House Party" - 9 grudnia 2022, a "Evil Dead Rise" - 21 kwietnia 2023.

Wśród premier Warnera jest również zaplanowana na 8 września 2023 "The Nun 2", kontynuacja "Zakonnicy". Oparte na powieści Stephena Kinga "Salem’s Lot", które miało zadebiutować 21 kwietnia 2023, wypadło chwilowo z grafika. Nie wiadomo, kiedy film trafi do kin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones