Maïwenn vs. Edwy Plenel: jest wyrok za napaść na dziennikarza

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ma%C3%AFwenn+vs.+Edwy+Plenel%3A+jest+wyrok.+Re%C5%BCyserka+musi+zado%C5%9B%C4%87uczyni%C4%87+dziennikarzowi-153670
Maïwenn vs. Edwy Plenel: jest wyrok za napaść na dziennikarza
źródło: Getty Images
autor: Andreas Rentz
Dobiegła końca sprawa Maïwenn, reżyserki i gwiazdy "Kochanicy króla", która w ubiegłym roku została oskarżona o napaść na dziennikarza Edwy'ego Plenela. Sąd podjął decyzję.

Jest wyrok w sprawie Maïwenn


Jak podaje portal FranceInfo, we wtorek francuski sąd zdecydował, że za napaść na Plenela Maïwenn musi zapłacić 400 euro grzywny. Na tym jednak nie koniec. W ramach zadośćuczynienia za straty moralne reżyserka musi też zapłacić dziennikarzowi symboliczne 1 euro oraz kolejne 1500 euro na rzecz założonego przez niego serwisu Mediapart. 

Maïwenn zaatakowała dziennikarza? Szczegóły sprawy


Przypomnijmy: dziennikarz Edwy Plenel oskarżył Maïwenn o agresywne zachowanie. Do sytuacji miało dojść pod koniec lutego w eleganckim lokalu mieszczącym się w siódmej dzielnicy Paryża. Według relacji mężczyzny, który 7 marca złożył skargę na policji, Maïwenn siedziała kilka stolików dalej. Niespodziewanie podeszła do niego, złapała go za włosy i napluła mu w twarz. Następnie wybiegła z restauracji. 

Portal Mediapart, na czele którego stoi Edwy Plenel, były redaktor naczelny "Le Monde", aktywnie wspiera ruch #MeToo. Jego czytelnicy mogli przeczytać m.in. serię sensacyjnych artykułów poświęconych Lucowi Bessonowi, byłemu mężowi Maïwenn, którego aktorka Sand Van Roy oskarżyła o napaść seksualną (sprawa została odrzucona).

Maïwenn otwarcie odżegnuje się od ruchu #MeToo. Zaangażowała Johnny'ego Deppa do roli króla Ludwika XV w "Kochanicy króla" jeszcze w trakcie jego głośnego procesu z byłą żoną Amber Heard, kiedy to większość wytwórni nie chciała z nim współpracować.

Zobacz zwiastun "Kochanicy króla"


Aktualnie filmografię Maïwenn zamyka dramat kostiumowy "Kochanica króla", którego premiera odbyła się podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes. Zobaczcie jego zwiastun: Występ w dramacie kostiumowym "Kochanica króla" to pierwsza od trzech lat rola Johnny'ego Deppa. Maïwenn, reżyserka produkcji, wciela się w tytułową Jeanne du Barry, kochankę króla straconą na gilotynie podczas rewolucji francuskiej. Pnąc się po drabinie społecznej, wbrew wszelkim przyzwoitości i etykiecie, Jeanne przenosi się do Wersalu, gdzie jej przybycie wywołuje zgorszenie na dworze. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones